Конференція «Статеве виховання в Україні», що відбулася на факультеті природничо-географічної освіти та екології НПУ імені М.П.Драгоманова 29 жовтня 2019 року, проводилася за участі Асоціації сексологів і сексотерапевтів України (АССУ), першої в Україні неурядової організації, яка об'єднує фахівців із різних галузей природничих і гуманітарних наук, професійний і науковий інтерес яких спрямований на вивчення і пізнання сексології як міжгалузевої науки та просвітницьку діяльність. Ключовими словами конференції стали: молодь, стать, секс, сексуальна культура, сексуальна освіта, статеве виховання.
12 листопада 2019 року кафедра культури української мови факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка провела в НПУ імені М.П. Драгоманова ХІІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Українська мова вчора, сьогодні, завтра в Україні і світі» (методологія та мотивація змін у новій редакції правопису української мови). Конференція відбулася під егідою Національної академії наук вищої освіти України та Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.
Ця подія була присвячена Дню української писемності та мови, а також затвердженню нової редакції правопису української мови.
7-8 листопада 2019 року делегація драгоманівців на чолі з деканом історичного факультету Тетяною Мелещенко працювала у місті Новгород-Сіверський Чернігівської області. За співпраці і підтримки мера міста Олега Бондаренка та ректора університету академіка Віктора Андрущенка відбувся семінар-практикум «Вища школа – школам України. Актуальні проблеми сучасного освітнього простору: шляхи вирішення».
29 – 30 жовтня 2019 року представники НПУ імені М. П. Драгоманова, зокрема завідувач кафедри методик та технологій дошкільної освіти професор Ірина Луценко та доцент кафедри Світлана Поворознюк, взяли активну участь у V міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми сучасної дошкільної та вищої освіти», присвяченій 80-річчю з дня народження та 60-річчю професійної діяльності лауреатки Державної премії у галузі освіти України в номінації «Дошкільна освіта», дійсної членкині НАПН України, академіка, доктора педагогічних наук, професорки, завідувачки кафедри теорії і методики дошкільної освіти Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського Богуш Алли Михайлівни.
У переддень Свята української писемності та мови колектив НПУ імені М.П. Драгоманова спільно з усією Україною долучився до загальнонаціональної акції – написання 19-го Всеукраїнського диктанту національної єдності.
Цьогоріч охочих написати диктант стало ще більше, а тому і локацій в університеті збільшилось. Які б важливі і нагальні справи у кожного не були, але всі – від студентів, викладачів та співробітників університету до його адміністрації – зібралися, аби виконати найголовніше завдання цього заходу – об’єднатися навколо мови з усією країною.
Щиро вдячні кожному, хто прийшов. Ми це зробили!
7 листопада 2019 року відбувся ІІ З’їзд корекційних педагогів України «Актуальні проблеми навчання та виховання дітей із особливими освітніми потребами в освітніх реаліях України», присвячений 185-річчю Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова та 100-річчю факультету спеціальної та інклюзивної освіти. Вітання університету і факультету, а також учасникам З’їзду надійшли як від українських колег, так і від міжнародних партнерів (Швеція, Молдова, Білорусь тощо).
6 листопада у Національній філармонії України відбувся щорічний звітний концерт факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського НПУ імені М. П. Драгоманова «Мелодія серця» (декан факультету та автор проєкту — Василь Федоришин).
У фоє філармонії під музичний супровід шедеврів світової класики у виконанні студентів факультету можна було насолодитися ще й образотворчим мистецтвом, оглянувши картини студентів факультету педагогіки та психології, що створювало неперевершену атмосферу перед концертом.
5 листопада 2019 року на факультеті соціально-економічної освіти відбулася студентська дискусійна зустріч та офіційне вручення сертифікатів першим 50-ти студентам-учасникам онлайн–курсу «КСВ», що було зініційовано «Школою Social лідерства – Student» НПУ імені М.П. Драгоманова за організаційної підтримки кафедри теорії та технології соціальної роботи та організатора CSR Ukraine від 1+1 медіа-підтримки через Платформу онлайн-освіти зі сталого розвитку – Impactorium.
За організаційної підтримки кафедри управління, інформаційно-аналітичної діяльності та євроінтеграції факультету менеджменту освіти та науки НПУ ім М.П. Драгоманова (завідувач кафедри - проф. В.П. Бех), а також завдяки потужній професійній тренерській підтримці 10-и тренерів від Діловий Клуб Партнер міста Києва Підприємницький клуб НПУ імені М.П. Драгоманова Dragomanov StartUp Club провів фінансовий батл за методикою настільної гри Життєвий Капітал.
Університет у 2018-2019 н.р. першим серед українських (та й європейських) педагогічних університетів розгорнув роботу з реалізації дуальної форми підготовки педагогічних працівників. НПУ долучився до пропозиції Тюрінгського представництва реалізації з Україною (країною східного партерства) проєкту "Дуальна освіта в діалозі".
1 листопада 2019 року в НПУ імені М.П. Драгоманова відбувся круглий стіл, темою обговорення на якому були особливості та проблеми впровадження підготовки учительських кадрів за дуальною формою навчання.
22 жовтня 2019 року в гуртожитках №2 та №3 НПУ імені М.П. Драгоманова згідно з наказом № 449 від 16.10. 2019 було проведено протипожежні тренування за участю фахівців Оболонського районного управління ГУ ДСНС України у м. Києві на тему «Дії працівників та студентів у разі виникнення пожежі в гуртожитку».