Репозитарій НПУ  

   

Sikorsky Challenge  

   

SCEGES  

plakat

   

Центр діаспори  

logo crd

   

АВ НПУ  

   

Наш логотип  

НПУ

   

Пошук у Google  

   

З 21 листопада 2019 року відомості на сайті не оновлюються. Сайт закритий!

   

dual zast   Університет у 2018-2019 н.р. першим серед українських (та й європейських) педагогічних університетів розгорнув роботу з реалізації дуальної форми підготовки педагогічних працівників. НПУ долучився до пропозиції Тюрінгського представництва реалізації з Україною (країною східного партерства) проєкту "Дуальна освіта в діалозі".

     1 листопада 2019 року в НПУ імені М.П. Драгоманова відбувся круглий стіл, темою обговорення на якому були особливості та проблеми впровадження підготовки учительських кадрів за дуальною формою навчання.

dual 7

     Учасниками засідання були насамперед зацікавлені сторони реалізації цього питання – адміністрація університету, яку представляли проректор з навчально-методичної роботи Роман Вернидуб, проректор з наукової роботи Григорій Торбін та проректор з міжнародних зв’язків Володимир Лавриненко; представники факультетів НПУ імені М.П. Драгоманова, представники закладів середньої освіти, зокрема, заступник директора з навчально-виховної роботи гімназії НПУ імені М.П. Драгоманова Лариса Ревка та вчитель інформатики Технічного ліцею м. Києва Алла Кузьменко, а також студенти-магістранти фізико-математичного факультету та факультету інформатики.
dual 10

     Круглий стіл відвідали також гості з Німеччини: доктор Рейнхард Дуддек, спікер міської ради м. Ерфурт з питань фінансово-економічної політики, та доктор Іван  Гаврилюк, професор Вищої дуальної школи Гера-Айзенах, які розповідали про німецький досвід запровадження дуальної освіти. До дискурсу був залучений і координатор проекту «Дуальна освіта в діалозі», доцент факультету комп’ютерних наук та кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Анатолій Кузьмін.

dual 6

    Своїми враженнями від поєднання роботи і навчання ділилися магістранти факультетів фізико-математичного та інформатики – Олена Ткач, Сніжана Мельнік, Юлія Беримець та Вікторія Конофольська.

dual 3

    Не таємниця, що вчителів математики, фізики та інформатики нині потребують багато шкіл. Саме тому студенти вирішили спробувати свої сили, застосувавши отримані теоретичні знання на практиці на своєму першому робочому місці. Молоді вчителі, які продовжують навчання в університеті на денній формі, розповідали про переваги, недоліки та проблеми, з якими зіштовхнулися, роблячи перші кроки у своєму професійному житті, поєднуючи його з активним навчанням (відвідуванням лекцій, семінарів та практичних занять). Завдячуючи якісній і ґрунтовній підготовці, здобутої під час навчання на бакалавраті, та підкріпленою підтримкою досвідченого шкільного колективу проблем з підготовкою до уроку чи навчанню учнів не виникало. Але й покидати повноцінне навчання не хотілося. Світова практика у такому випадку застосовує форму дуальної освіти. Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти, «метою якої є вироблення засад державної політики щодо підвищення якості професійної підготовки фахівців на основі дуальної форми. Така підготовка передбачає встановлення рівноправного партнерства закладів освіти, роботодавців та здобувачів освіти з метою набуття такими здобувачами досвіду практичного застосування компетентностей та їх адаптації в умовах професійної діяльності» (посилання на сайт Уряду).

dual 4

dual 5

    До університету неодноразово звертаються роботодавці з проханням надати їм спеціалістів у певній галузі як педагогічних, так і непедагогічних спеціальностей. Тож університет вирішив підтримати Концепцію і почати розробку нормативно-правової бази для запровадження дуальної форми навчання в університеті.  І 5 червня 2019 року на засіданні Вченої ради університету було прийнято Положення про організацію дуальної освіти в НПУ імені М.П. Драгоманова.

    Засідання круглого столу розпочалось з доповідей про організацію підготовки педагогічних кадрів за дуальною формою навчання в НПУ (проф. Р. Вернидуб), про елементи впровадження, перші кроки та перспективи реалізації цієї системи на факультетах інформатики та фізико-математичному (проф. Н. Кузьміна та доц. О. Требенко відповідно). До виступів були запрошені представники шкіл та гімназій, які розповіли про особливості наставництва молодих вчителів (Л. Ревка) та наголосили на необхідності залучення студентів до навчання учнів у школі та відповідної педагогічної підтримки і супроводу на етапі входження вчителя у професію (А. Кузьменко). До обговорення найбільш актуальних питань з цієї проблеми долучились і представники інших факультетів та завідувачі кафедр університету.

dual 1

dual 2

    Тож після обміну думками і напрацюваннями, було вирішено продовжити активну роботу над впровадженням дуальної форми навчання в університеті та залучення до неї студентів інших спеціальностей та факультетів.

    І вже 4 листопада 2019 року на запрошення Федерації роботодавців України проректор з навчально-методичної роботи Роман Вернидуб відвідав семінар «Проміжні результати та проблеми впровадження дуальної форми вищої освіти в Україні», який проводився за сприяння Німецького товариства дружби Землі Тюрінгія з країнами Східної Європи і Вищої дуальної школи Гера-Айзенах та участі Міністерства освіти і науки України. На семінарі продовжилась жива дискусія, обмін досвідом між роботодацями та закладами вищої освіти щодо проблемних чи незрозумілих питань у впровадженні дуальної освіти.

Пресслужба університету

   

Короткі новини

Тренінг з модуля "Управління командою" в підприємницькому клубі НПУ Dragomanov StartUp Club

seminar trening     21 та 28 листопада з 16:30 у арт-просторі SKLO Підприємницький клуб НПУ Dragomanov StartUp Club  проводитиме тренінг з модуля "Управління Командою"! 

     До тренінгу будуть залучені бізнес-тренери від партнерів НПУ імені М.П. Драгоманова - Освітній Хаб міста Києва. Під час заходу учасники отримають знання про те, що таке команда, у чому її відмінність з робочою групою,  які є етапи формування команди, як діяти на тій чи іншій стадії лідеру чи керівнику, спробують свої сили у командоутворенні та лідерстві, отримають навички розпізнавання команди, її створенні та управлінні. 

Детальніше...

Конкурс "Об'єднані мрією"

atest zastЗапрошуємо долучитися до конкурсу!

    Інтернет-видання iPress.ua, Міжнародний центр Балтійсько-Чорноморських досліджень та консенсусних практик, за підтримки народного депутата України Ірини Верещук, оголошують Всеукраїнський молодіжний конкурс есе "Об’єднані мрією", цього року присвячений річниці Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акту проголошення незалежності України.

       Детальніша інформація за посиланням >

Пресслужба університету

Тиждень української мови на факультеті української філології

mova zast

   Шановні студенти, викладачі та співробітники університету! Щорічно на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка НПУ імені М.П. Драгоманова відбуваються заходи, присвячені Дню української писемності та мови. Цього року для вас підготували доволі насичену програму, з якою можна ознайомитися нижче. Щиро запрошуємо долучитися до нашого святкування!

Детальніше...

"Мелодія серця" - звітний концерт факультету мистецтв імені А. Авдієвського НПУ імені М.П. Драгоманова

melodija serca   Колектив факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського НПУ імені М.П. Драгоманова щиро запрошує  на щорічний звітний концерт "Мелодія серця", який відбудеться 6 листопада 2019 року в Національній філармонії України (вул. Володимирська, 2).
     "Мелодія серця" - це щорічний звітний концерт факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського НПУ імені М. П. Драгоманова, який цього року охоплює ще й Міжнародний фестиваль-конкурс "Україна єднає світ" і приурочений до 185-річчя від створення нашого університету. Тому перед концертом відбудеться пресконференція за участі ректорату та деканів факультетів НПУ імені М. П. Драгоманова.
Детальніше...

Конкурси по програмі Erasmus+

erasmus   Запрошуємо взяти участь в конкурсах по програмі Erasmus+:

1. Конкурс для студентів факультету іноземної філології на отримання стипендій на стажування в Університеті Кобленц-Ландау, (Німеччина).

  1. Відповідно до умов проекту студенти (бакалаври 2-3 курсів, магістри 1 курсу), мають можливість навчатися в Університеті Кобленц-Ландау, (Німеччина) упродовж весняного семестру 2019-2020 навчального року. Детальніше...
   

 НПУ імені М.П. Драгоманова у соціальних мережах

   

двд

Підготовка до ЗНО  

Distant 2

   

Шукаю роботу  

шукаю роботу

   

Обери сам  

диципліна за вибором

   

Корпоративна пошта  

email

   

Горизонт-2020  

Horizon2020

   

АРПУЄ  

book konst 

Педагогічна Конституція Європи: прийняття та реалізація

   

Рейтинги  

   

Хто на сайті?  

На сайті 259 гостей та користувачі відсутні

   

Канал новин  

   

Вхід