Who is online?  

We have 360 guests and no members online

   

Sikorsky Challenge  

   

SCEGES  

plakat

   

Пошук у Google  

   

zazun zastavka    В передостанній день березня у стінах Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова відбулася І Міжнародна науково-практична конференція «Наукова спадщина академіка Івана Зязюна у вимірах сучасності й майбутнього». Урочисте відкриття та пленарне засідання проходило у Блакитній залі центрального корпусу університету.

  Серед учасників були доктор філософських наук, професор, президент НАПН України та президент Товариства “Знання” України Василь Кремень, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України Нелля Ничкало, ректори і викладачі різних університетів України та багато ін.

     Завітав на конференцію і племінник І. Зязюна доктор педагогічних наук, професор Олександр Лавріненко, який нині – завідувач відділу змісту і технологій навчання дорослих Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України.

    На конференцію приїхала і делегація з Польщі: професор звичайний, доктор хабілітований, віце-президент Комітету педагогічних наук Польської академії наук, ректор Академії спеціальної педагогіки імені Марії Ґжеґожевської у Варшаві, іноземний член НАПН України Стефан М. Квятковські; професор, доктор педагогічних наук, Голова наукового товариства “Польша – Україна”, директор Інституту педагогіки Академії спеціальної педагогіки імені Марії Ґжеґожевської у Варшаві, іноземний член НАПН України Франтішек Шльосек; професор, доктор хабілітований, керівник кафедри методології і педагогіки творчості Академії спеціальної педагогіки імені Марії Ґжеґожевської у Варшаві, іноземний член НАПН України, віце-президент Асоціації ректорів педагогічних університетів Європи Ян Лащик.

   Ректор університету, професор Віктор Андрущенко привітав усіх учасників конференції, а у своєму вступному слові зауважив: «Іван Андрійович був мені вчителем, старшим товаришем, батьком. Він ділився зі мною своїми цікавими й конструктивними ідеями, ми часто дискутували з різних філософських й педагогічних питань. Ми втратили надзвичайно талановиту людину, але пам’ятаємо і шануємо його та той внесок у розвиток національної педагогіки, який він зробив».

    Кожен з доповідачів відгукнувся теплим словом про академіка й педагога Івана Зязюна і на відкритті цього заходу, і під час доповідей на пленарному засіданні.

    Цього ж дня була проведена і робота секцій, де обговорювались проблеми, пов’язані із науковою спадщиною академіка І.А. Зязюна за наступними напрямами:

  • Філософсько-педагогічні ідеї академіка Івана Андрійовича Зязюна.
  • Етико-естетичний контекст краси педагогічної дії.
  • Особистість учителя-майстра у науковій спадщині І.А. Зязюна.
  • Педагогіка добра І.А. Зязюна у науковому й творчому поступі його учнів.
  • Психопедагогічні засади розвитку педагогічної освіти і освіти дорослих в Україні та за кордоном.
  • Феномен педагогічної майстерності у системі професійних компетентностей.
  • Розвиток музейної справи в Україні: традиції, досвід, відродження

    А наступного дня, 31 березня 2017 р.,  за сприяння Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова та Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України урочисто було відкрито Меморіальний музей-садибу академіка Івана Андрійовича Зязюна у селі Пашківка Ніжинського району Чернігівської області, у місці його народження та вічного спочинку. Розмістився музей  у невеличкій затишній батьківській хаті. Особисті речі, книги, оригінальні документи, світлини з особистого архіву, а ще робочий кабінет у тому ж вигляді, що й за життя Івана Андрійовича – ось неповний перелік того, що представляє собою музей.

   Після покладання квітів на могилу І. Зязюна делегація університету на чолі з  ректором, професором Віктором Петровичем Андрущенком відправилася до самого будиночку, де їм разом з іншими відвідувачами провів першу екскурсію Олександр Лавриненко, виконавши останнє прохання свого покійного дядька.

 

Прес-служба університету

   

Contacts

Address: 
9, Pyrogova st.
01601, Kyiv
Ukraine
Reception Phone: 
(+38 044) 234-11-08
   

Admission for foreigners

Address: Room 243 (Foreign students department),
9, Pyrogova st., 01601 Kyiv, Ukraine
 
Monday-Friday, 9.00-13.00, 14.00-17.00
 
Tel.: (+38 044) 239-30-86