Репозитарій НПУ  

   

Sikorsky Challenge  

   

SCEGES  

plakat

   

Центр діаспори  

logo crd

   

АВ НПУ  

   

Наш логотип  

НПУ

   

Пошук у Google  

   

З 21 листопада 2019 року відомості на сайті не оновлюються. Сайт закритий!

   

shevch zast    23 травня 2019 року на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка відбулася зустріч викладачів і студентів із відомими сучасними українськими письменниками, членами Національної спілки письменників України. До університету завітали Василь Трубай, Сергій Гальченко, Тетяна Грунська, В'ячеслав Медвідь, Леся Степовичка, Наталія Дзюбенко-Мейс.

 

   Свою історію знайомства з відомими митцями розповідає счтудентка 1-го курсу Юлія Березовська: «Лекція була приурочена до травневих Шевченкових днів, а тому всі присутні затамували подих у передчутті неймовірного – кожному дуже кортіло почути щось кардинально нове про Генія; ухопити ниточку, за допомогою якої можна було б знайти і привідчинити замасковану роками і людьми секретну завісу життя Тараса; розвінчати устатковані міфи та дізнатися неочікувані секрети.

   Василь Трубай розпочав зустріч із представлення своїх колег. Їхні здобутки та нагороди вражали. Із кожною хвилиною в очах студентів все ясніше віддзеркалювалося захоплення і  повага  до присутніх письменників.

  Першим до слова був запрошений Сергій Гальченко – випускник нашого факультету та фахівець-шевченкознавець. Він розповів про захопливу подорож у Моринці і розмову з нащадком Тараса Григоровича, про нелегкі студентські будні хлопця, який хотів говорити і говорив про Кобзаря, про свої праці та життя із “тавром” українського націоналіста.

   Після гідного початку наше зацікавлення продовжила розвивати Тетяна Грунська – прозаїк і художниця. Студенти із задоволення слухали її новелу “Мудрість супроти юності” й інколи ніяковіли, бо ж впізнавали свої не завжди доречні вчинки, але частіше дружно сміялися і подумки робили висновки.

    Наступним розповідав цікаві історії із життя Шевченка В'ячеслав Медвідь – лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка. Усі принишкли і вслухалися в кожне слово В'ячеслава Григоровича, хтось занотовував певні епізоди, хтось намагався спіймати загадковий погляд письменника і так дізнатися ще більше цікавих фактів.

   Після спокійного і таємничого В'ячеслава Медведя говорила динамічна та впевнена Леся Степовичка. Поетеса зачитала кілька своїх неймовірних творів, розповіла різні аспекти проведених досліджень та прокоментувала свої роботи загалом.

   Нарешті черга розповісти про невідомого Тараса дійшла й до модератора групи шевченкознавців, письменника Василя Трубая.  Василь Володимирович представив свій творчий доробок аудиторії, яка захоплено спостерігала за кожним рухом письменника.

   Підсумковою ланкою в “ланцюжку” неперевершених історій та крутих людей була Наталія Дзюбенко-Мейс. Вона розповіла нам про свої дослідження генія Шевченка, про те, чому іноземці не розуміють нашого захоплення творчістю Кобзаря та про свого чоловіка Джеймса Мейса –відомого історика, дослідника Голодомору в Україні.

  У фіналі нашої зустрічі пані Наталія розповіла історію про те, як єврей захотів вдихнути життя в староєврейську мову – іврит. Еліезер Бен-Єгуда виховував свого сина лише за допомогою цієї мови. Незаважаючи на те, що це було максимально незручно, він все ж спромігся закласти основи відродження значної частини нації, що є одним із чинників незалежності. Хоча для цього він пожертвував дитинством свого сина. Але це було того варте. І тому жоден тепер не може сказати, що вивчити українську тяжко, адже вона принаймні не була мертвою більше 1000 років. Уся справа лише в бажанні.

   Такий висновок зараз, як ніколи, актуальний і став гідним завершенням нашої зустрічі. Ми дуже вдячні авторам за надзвичайно цікаву зустріч, а викладачам університету – за організацію».

Прес-служба університету

   

Короткі новини

Тренінг з модуля "Управління командою" в підприємницькому клубі НПУ Dragomanov StartUp Club

seminar trening     21 та 28 листопада з 16:30 у арт-просторі SKLO Підприємницький клуб НПУ Dragomanov StartUp Club  проводитиме тренінг з модуля "Управління Командою"! 

     До тренінгу будуть залучені бізнес-тренери від партнерів НПУ імені М.П. Драгоманова - Освітній Хаб міста Києва. Під час заходу учасники отримають знання про те, що таке команда, у чому її відмінність з робочою групою,  які є етапи формування команди, як діяти на тій чи іншій стадії лідеру чи керівнику, спробують свої сили у командоутворенні та лідерстві, отримають навички розпізнавання команди, її створенні та управлінні. 

Детальніше...

Конкурс "Об'єднані мрією"

atest zastЗапрошуємо долучитися до конкурсу!

    Інтернет-видання iPress.ua, Міжнародний центр Балтійсько-Чорноморських досліджень та консенсусних практик, за підтримки народного депутата України Ірини Верещук, оголошують Всеукраїнський молодіжний конкурс есе "Об’єднані мрією", цього року присвячений річниці Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акту проголошення незалежності України.

       Детальніша інформація за посиланням >

Пресслужба університету

Тиждень української мови на факультеті української філології

mova zast

   Шановні студенти, викладачі та співробітники університету! Щорічно на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка НПУ імені М.П. Драгоманова відбуваються заходи, присвячені Дню української писемності та мови. Цього року для вас підготували доволі насичену програму, з якою можна ознайомитися нижче. Щиро запрошуємо долучитися до нашого святкування!

Детальніше...

"Мелодія серця" - звітний концерт факультету мистецтв імені А. Авдієвського НПУ імені М.П. Драгоманова

melodija serca   Колектив факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського НПУ імені М.П. Драгоманова щиро запрошує  на щорічний звітний концерт "Мелодія серця", який відбудеться 6 листопада 2019 року в Національній філармонії України (вул. Володимирська, 2).
     "Мелодія серця" - це щорічний звітний концерт факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського НПУ імені М. П. Драгоманова, який цього року охоплює ще й Міжнародний фестиваль-конкурс "Україна єднає світ" і приурочений до 185-річчя від створення нашого університету. Тому перед концертом відбудеться пресконференція за участі ректорату та деканів факультетів НПУ імені М. П. Драгоманова.
Детальніше...

Конкурси по програмі Erasmus+

erasmus   Запрошуємо взяти участь в конкурсах по програмі Erasmus+:

1. Конкурс для студентів факультету іноземної філології на отримання стипендій на стажування в Університеті Кобленц-Ландау, (Німеччина).

  1. Відповідно до умов проекту студенти (бакалаври 2-3 курсів, магістри 1 курсу), мають можливість навчатися в Університеті Кобленц-Ландау, (Німеччина) упродовж весняного семестру 2019-2020 навчального року. Детальніше...
   

 НПУ імені М.П. Драгоманова у соціальних мережах

   

двд

Підготовка до ЗНО  

Distant 2

   

Шукаю роботу  

шукаю роботу

   

Обери сам  

диципліна за вибором

   

Корпоративна пошта  

email

   

Горизонт-2020  

Horizon2020

   

АРПУЄ  

book konst 

Педагогічна Конституція Європи: прийняття та реалізація

   

Рейтинги  

   

Хто на сайті?  

На сайті 167 гостей та користувачі відсутні

   

Канал новин  

   

Вхід