«Нове життя самчиківського розпису» – таку назву має проект, який отримав грант Українського культурного фонду і в якому активну участь взяла студентка ІІ курсу факультету філософської освіти і науки Анастасія Кілессо. Проект підготовлений Хмельницьким обласним науково-методичним центром культури і мистецтва та реалізується в рамках партнерства Центру та мистецької ініціативи UAMAZE.
Самчиківський розпис – вид українського декоративно-прикладного мистецтва, що зародився у південно-східній Волині, на межі з Поділлям. Хати цього регіону здавна були розмальовані рослинними візерунками, які вважались оберегами. Особливо славились своїми розписами хати у селі Самчики.
На сьогодні цим розписом володіють 4 майстри. Саме вони розробили величезну кількість ескізів, якими прикрасили цієї осені більше 10 об’єктів села Самчики. За допомогою 12 художників-волонтерів з Києва, що продовжують навчатися у майстрів цього давнього розпису, всього за тиждень вдалося втілити задуманий план: із населеного пункту зробити арт-село, що ввійде у список ЮНЕСКО як об’єкт нематеріальної культурної спадщини України.
Анастасія Кілессо – студентка ІІ курсу факультету філософської освіти і науки напряму «Дизайн» і є наймолодшою учасницею основного складу команди цього проекту. Настя говорить: «Працювати у команді справжніх професіоналів і людей, що в захваті від своєї справи – одне задоволення. За тиждень, малюючи кожен день, не зважаючи на холод або яскраве сонце, ми з великим натхненням виконували одну спільну велику справу. Складність робіт усюди різна, фарба лягала іноді неоднорідно, залежно від температури повітря і поверхні. Долаючи усі труднощі, ми прямували до результату, який не змусив себе чекати. До речі, справді приємною стала реакція місцевого населення. Тепер майже кожен власник хати бажає також мати такий величний і яскравий розпис на своїй території, всі прибирають вулиці, фарбують паркани, роблять фасадні ремонтні роботи, аби село виглядало «достойно» тим барвистим малюнкам. Проте ажіотаж не припиняється і вже навесні проект матиме своє продовження».
Ініціативність студентів підтримує й адміністрація факультету, вважаючи таку діяльність не лише важливим етапом інтеграції молоді до професійного арт-світу, а й внеском у розбудову держави. «Ми пишаємось активністю наших студентів і підтримуємо їхні ініціативи. Участь у проектах в різних куточках України свідчить про актуальність і високий рівень підготовки студентів нашими викладачами», – підкреслює декан факультету Іван Дробот.
Студенти-драгомановці – творчі, креативні, ініціативні й небайдужі до усіх тих процесів, що сприяють розвитку української держави, кожного її містечка чи селища. І участь Анастасії Кілессо у проекті «Нове життя самчиківського розпису» є ще одним цьому підтвердженням.
Прес-служба університету