4 вересня 2017 року ректор університету Віктор Андрущенко разом з проректором з міжнародних зв’язків Володимиром Лавріненком та проректором з дистанційної освіти та інноваційних технологій навчання Анатолієм Кудіним прийняли президента Україно-Бразильської Центральної Репрезентації Вітторіо Соротюка, який висловив слова вдячності Національному педагогічному університету імені М.П.Драгоманова за 5-річну освітню діяльність на території Бразилії для представників української діаспори.
Крім того, він зазначив, що в Бразилії офіційно визнають драгоманівські сертифікати, а українська мова у цій португаломовній країні сприймається тепер як друга іноземна.
НПУ імені М.П.Драгоманова уже відкрив на території далекої Бразилії центри дистанційного навчання української мови у містах Курітіба, Прудентополіс та Іраті. З 18 березня 2017 року запрацювали навчальні центри у містах Курітіба-Супрас, Каскавел, Ріо Азул, Ріо-Гранде-до-Сул. А сьогодні відкриваємо їх ще у трьох містах: Мафра, Папандува та Боа-Вентура-де-Сао-Роке. Тож у Бразилії чисельність центрів системи дистанційного навчання НПУ імені М.П.Драгоманова зростає до 10! Дізнавшись про «україномовну експансію» нашого вишу в Південній Америці, керівництво української діаспори з Аргентини виявило бажання співпрацювати з НПУ і відкрити закордонні навчальні центри й у них. «Україномовна експансія у світі» - була і буде одним зі стратегічних напрямків діяльності нашого вишу», - відзначив ректор Віктор Андрущенко.
Онлайн-курси з викладання української мови забезпечує кафедра інноваційних технологій викладання загальноосвітніх дисциплін, а заняття ведуть викладачі кафедр факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка (декан – проф. Анатолій Висоцький).
У рамках візиту була пролонгована міжнародна угода про академічну співпрацю між НПУ імені М. П. Драгоманова і Федеральним університетом УНІЦЕНТРО (Бразилія, штат Парана). У її рамках планується відкриття в бразильському університеті бакалаврської спеціалізації «Українська філологія», де частину дисциплін читатимуть викладачі нашого факультету української філології завдяки засобам інтернет-зв’язку, а інформаційне і технічне забезпечення здійснюватиме Центр цифрових технологій університету.
Прес-служба університету