Кафедра філософської антропології НПУ імені М. П. Драгоманова, продовжуючи традицію взаємної співпраці з науковцями усієї Драгоманівської родини, провела у червні щорічний (уже втретє) міжкафедральний методологічний семінар. Цьогоріч була запропонована для обговорення надзвичайно актуальна тема: «Гідність людини і проблема консолідації в Україні».
Модераторами наукового заходу були викладачі кафедри філософської антропології: С. Крилова – доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософської антропології НПУ імені М.П. Драгоманова та Н. Хамітов – доктор філософських наук, професор, провідний науковий співробітник Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, професор кафедри філософської антропології НПУ імені М. П. Драгоманова.
Розпочинаючи семінар вітальним словом, ректор Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, академік НАПН України, член-кореспондент НАН України, доктор філософських наук, професор В. Андрущенко відзначив той внесок, який робить колектив кафедри філософської антропології у спільну справу, закликаючи не просто актуалізувати проблеми нашого непростого сьогодення, а знаходити консенсусні їх рішення, вносячи позитивні зміни у наше суспільство. Ректор університету особливу увагу звернув на те, що, на превеликий жаль, ми сьогодні спостерігаємо деструкцію духовних цінностей, а тому головним завданням для філософів наразі є їх відродження.
До вітального слова долучився й академік НАН України, віце-президент НАН України, голова Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України С. Пирожков, який розповів про національну доповідь НАН України 2017 року «Цивілізаційний вибір України: парадигма осмислення і стратегія дії» і звернув увагу на те, що проблема консолідації в Україні буде пріоритетною у національній доповіді 2018 року.
Привітав науковців і декан факультету філософської освіти та науки НПУ імені М. П. Драгоманова, доктор історичних наук, професор І. Дробот.
У ході засідання було окреслено кілька важливих питань, з якими зіткнулася Україна на шляху свого розвитку, а саме:
- У чому відмінність консолідації у тоталітарному, авторитарному й демократичному суспільстві? І яке саме суспільство ми хочемо побудувати?
- Чи є гідність людини головним критерієм плідності консолідації у демократичному суспільстві?
- Які можемо віднайти шляхи консолідації в сучасній Україні?
Учасники семінару намагалися знайти відповіді на них, тому засідання пройшло в активному обговоренні, а кожна доповідь супроводжувалась «потоком» запитань до доповідачів, що свідчить про актуальність, цікавість та важливість проблематики, визначеної для семінару.
Прес-служба університету