13.00.02 – теорія та методика навчання (українська мова)
13.00.02 – теорія та методика навчання (українська література)
Голова – доктор філологічних наук, професор, академік НАПН України Л.І. Мацько
Заступники – доктор педагогічних наук, професор Ісаєва О.О.
доктор педагогічних наук, професор Донченко Т.К.
Вчений секретар – доктор філологічних наук, професор Кравець Л.В.
Навчально–науковий інститут неперервної освіти проводить набір на курси підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та управлінців навчальних закладів України, а також інших установ та організацій з усіх близько 150–ти акредитованих спеціальностей та освітніх програм. Навчальні програми містять інваріантну та варіативну складові відповідно до профілю фахівця. Зареєструватись
Наказ про оплату за навчання в аспірантурі на 2019-2020 навчальний рік в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова за посиланням >>>
Відповідно до листа НАДС № 102/52/22-19 від 07.10.2019 повідомляємо, що з 25 жовтня 2019 року атестаційна комісія для осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою при Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова припиняє свою роботу.
Деталі у роз'ясненні від Національного агенства України з питань державної служби
Пресслужба університету
Особливості прийому на навчання до закладів вищої освіти іноземців та осіб без громадянства
1. Прийом на навчання до НПУ імені М. П. Драгоманова іноземців та осіб без громадянства здійснюється згідно із Законами України «Про вищу освіту», «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», «Про закордонних українців», «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», Указом Президента України від 03 червня 1994 року № 271 «Про заходи щодо розвитку економічного співробітництва областей України з суміжними областями Республіки Білорусь і адміністративно-територіальними одиницями Республіки Молдова», постановою Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 року № 684 «Деякі питання набору для навчання іноземців та осіб без громадянства», наказом Міністерства освіти і науки України від 01 листопада 2013 року № 1541 «Деякі питання організації набору та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 листопада 2013 року за № 2004/24536.
2. Іноземці та особи без громадянства (далі - іноземці) можуть здобувати вищу освіту за кошти фізичних та/або юридичних осіб, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, законодавством або угодами між закладами вищої освіти про міжнародну академічну мобільність.
Прийом іноземців до НПУ імені М. П. Драгоманова на навчання за рахунок коштів державного бюджету здійснюється в межах квот для іноземців.
3. Іноземці, які прибувають в Україну з метою навчання, вступають до закладів вищої освіти за акредитованими освітніми програмами (спеціальностями).
НПУ імені М. П. Драгоманова обчислює бали/оцінки вступника на основі документа про попередній здобутий рівень освіти.
4. Усі категорії іноземців, які вступають на навчання, зараховуються до НПУ імені М. П. Драгоманова на підставі наказів про зарахування, що формуються в Єдиній базі.
5. Іноземці, яким надаються державні стипендії за міжнародними договорами, загальнодержавними програмами, іншими міжнародними зобов’язаннями України, приймаються на навчання у межах установлених квот для іноземців на підставі направлень Міністерства освіти і науки України.
6. Іноземці, які прибувають в Україну для участі в програмах академічної мобільності або для здобуття вищої освіти за узгодженими між українським та іноземним закладами вищої освіти освітніми програмами, приймаються на навчання з урахуванням відповідних договірних зобов’язань відповідних закладів вищої освіти.
7. Закордонні українці, які на законних підставах перебувають в Україні і статус яких засвідчений посвідченням закордонного українця, під час вступу до закладів вищої освіти України користуються такими самими правами на здобуття освіти, що й громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією України, законами України чи міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
Закордонні українці, статус яких засвідчений посвідченням закордонного українця, можуть зараховуватись на навчання за державним замовленням у межах установлених квот для іноземців за співбесідою з предметів, передбачених додатком 4 Правил прийому.
8. Іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, особи, яким надано статус біженця в Україні, та особи, які потребують додаткового або тимчасового захисту і вступають до закладів вищої освіти за правилами, передбаченими цими Правилами прийому для громадян України, можуть брати участь у конкурсному відборі на місця державного замовлення в межах встановлених Кабінетом Міністрів України квот на основі спеціального конкурсного бала, який розраховується як відношення конкурсного бала вступника, визначеного відповідно до пункту восьмого розділу VII цих Правил прийому, до мінімального конкурсного бала надання рекомендацій на місця державного замовлення за загальним конкурсом на цю конкурсну пропозицію в попередньому році (за відсутності такого бала використовується аналогічний показник за іншою, максимально спорідненою, конкурсною пропозицією в межах НПУ імені М. П. Драгоманова, у разі неможливості - іншого закладу вищої освіти за рішенням Приймальної комісії).
9. Строки прийому заяв і документів, проведення вступних випробувань, творчих конкурсів, співбесід та оприлюднення наказу про зарахування для усіх категорій іноземців та осіб без громадянства для здобуття ступеня вищої освіти проходять в наступні терміни:
Етапи вступної кампанії Денна заочна (дистанційна)
та вечірня форми навчання
Початок прийому заяв та документів 17 червня
Закінчення прийому заяв та документів 25 жовтня
(до 18.00 години)
Проведення вступних випробувань
та співбесід 18 червня по 30 жовтня
Оприлюднення рейтингового не пізніше наступного дня проведення
списку вступників останнього вступного випробування (співбесіди)
Оприлюднення наказу не пізніше трьох днів після
про зарахування оприлюднення рейтингового списку,
але не пізніше 01 листопада
10. Іноземці та особи без громадянства подають до Приймальної (відбіркової) комісії такі документи:
заяву-анкету;
оригінал та копію документа про попередню освіту (з легалізацією та апостилем), нотаріально завіреним перекладом на українську мову;
оригінал та копію документа (додатка до документа про освіту), в якому міститься інформація про його успішність з навчальних дисциплін (з легалізацією та апостилем), нотаріально завіреним перекладом на українську мову;
медичний сертифікат про стан здоров’я, засвідчений офіційним органом охорони здоров’я, з якої прибув іноземець, і виданий не пізніше ніж за два місяці до від’їзду на навчання в Україну;
копію та переклад паспорту нотаріально завірений на українську мову (або копію документа, що посвідчує особу без громадянства) ;
дійсний поліс медичного страхування (крім іноземців,які прибули з країн, з якими укладено угоди про безоплатне надання екстреної медичної допомоги);
6 фотокарток розміром 3 х 4; копію посвідчення закордонного українця (за наявності);
зворотній квиток з відкритою датою повернення на батьківщину терміном до одного року (або договір добровільного страхування відповідальності за відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням рішення про видворення за межі України).
11. Конкурсний відбір іноземців на навчання на 1 курс бакалаврського рівня вищої освіти проводиться за результатами вступних випробувань, що оцінюються за шкалою від 100 до 200 балів, з визначених предметів у додатку 4, окрім предмету з української мови, і мови навчання (українська або російська) та на підставі академічних прав на продовження навчання, що надаються документом про здобутий рівень освіти в країні його походження, і врахування середнього балу успішності, що дає право на продовження навчання на наступному рівні вищої освіти відповідно до законодавства країни, що видала документ про здобутий рівень освіти.
Конкурсний бал розраховується за такою формулою:
Конкурсний бал (КБ) = П1 + П2 +П3 + А,
де П1 - оцінка мови навчання в НПУ імені М. П. Драгоманова (українська або російська);
П2, П3 - оцінки з вступних випробувань конкурсних предметів відповідно до додатку 4;
А - середній бал документа про освітній рівень;
Мінімальне значення кількості балів із вступних випробувань, з якими вступник допускається до участі у конкурсі – 100.
12. Для конкурсного відбору іноземців та осіб без громадянства, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, для здобуття ступеня (освітньо-кваліфікаційного рівня) бакалавра на другий (третій) курс або на перший курс (зі скороченим терміном навчання) використовується середній бал додатку до диплома освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста з округленням до десятих частин бала шляхом додавання до результатів вступного випробування з мови навчання в НПУ імені М. П. Драгоманова та вступного фахового випробування (фахових випробувань) з конкурсних предметів, що оцінюються за шкалою від 100 до 200 балів.
Іноземці та особи без громадянства можуть вступити до НПУ імені М. П. Драгоманова на другий курс для здобуття ступеня бакалавра на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, здобутого за іншою спеціальністю. Рейтинговий бал вступника, в такому випадку, є сумою оцінки середнього балу додатка до диплому молодшого спеціаліста з округленням до десятих частин бала, вступного випробування з мови навчання в НПУ імені М. П. Драгоманова та вступного фахового випробування що оцінюються за шкалою від 100 до 200 балів.
При цьому в залежності від рівня відповідності освітніх програм факультетом (інститутом) можуть встановлюватися додаткові вимоги до такої категорії осіб у частині виконання додаткового індивідуального навчального плану впродовж першого року навчання.
Іноземці та особи без громадянства, що вступають на основі освітньокваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста для здобуття ступеня бакалавра на перший курс (зі скороченим терміном навчання) або на другий курс (з нормативним терміном навчання), які набрали на вступному фаховому випробуванні (додатковому вступному випробуванні) менше 100 балів, до участі конкурсному відборі до НПУ імені М. П. Драгоманова не допускаються.
13. Для конкурсного відбору іноземців та осіб без громадянства, які здобули ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень) бакалавра, магістра, освітньокваліфікаційний рівень спеціаліста, для здобуття ступеня бакалавра за іншою спеціальністю (спеціалізацією, напрямом підготовки) у межах вакантних місць ліцензованого обсягу використовується сума середнього балу додатку документа про раніше здобутий ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), вступного випробування з мови навчання в НПУ імені М. П. Драгоманова та вступного випробування.
При цьому в залежності від рівня відповідності освітніх програм факультетом (інститутом) можуть встановлюватися додаткові вимоги до такої категорії осіб у частині виконання додаткового індивідуального навчального плану впродовж першого року навчання.
Мінімальне значення кількості балів із вступних випробувань, з якими вступник допускається до участі у конкурсі – 100.
14. Для конкурсного відбору іноземців та осіб без громадянства, які не менше одного року здобувають ступінь бакалавра та виконують у повному обсязі навчальний план, для здобуття ступеня бакалавра за іншою спеціальністю на другий курс за іншою формою навчання в межах вакантних місць ліцензованого обсягу використовується сума середнього балу додатку документа про раніше здобутий освітній рівень, вступного випробування з мови навчання в НПУ імені М. П. Драгоманова та вступного випробування.
При цьому в залежності від рівня відповідності освітніх програм факультетом (інститутом) можуть встановлюватися додаткові вимоги до такої категорії осіб у частині виконання додаткового індивідуального навчального плану впродовж першого року навчання.
Мінімальне значення кількості балів із вступних випробувань, з якими вступник допускається до участі у конкурсі – 100.
15. Для конкурсного відбору іноземців та осіб без громадянства, які на основі ступеня бакалавра (ступеня магістра, освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) вступають на навчання для здобуття ступеня магістра на спеціальності (освітні програми) відповідно до додатку 1 зараховуються:
вступне випробування з мови навчання в НПУ імені М. П. Драгоманова;
вступне фахове випробування;
додаткове вступне випробування (для осіб, що прагнуть здобути ступень магістра на основі ступеня бакалавра, здобутого за іншою спеціальністю).
Вступні випробування оцінюються за стобальною шкалою (від 100 до 200 балів). До суми балів, отриманих під час вступних випробувань додається середній бал (з округленням до десятих) екзаменаційних оцінок з додатка до диплому про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень (ступінь).
Рейтинговий бал іноземців та осіб без громадянства, які на основі ступеня бакалавра (ступеня магістра, освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) вступають на навчання для здобуття ступеня магістра, є сумою оцінки з вступного випробування з мови навчання в НПУ імені М. П. Драгоманова, оцінки з вступного фахового випробування, середнього балу додатку до диплому про здобуту вищу освіту.
Рейтинговий бал іноземців та осіб без громадянства, які на основі ступеня бакалавра (ступеня магістра, освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) вступають на навчання для здобуття ступеня магістра, здобутого за іншою спеціальністю (напрямом), є сумою оцінки з вступного випробування з мови навчання в НПУ імені М. П. Драгоманова, середнього балу додатку до диплому про здобуту вищу освіту та середнього арифметичного оцінок з фахового випробування та додаткового вступного випробування.
Іноземці та особи без громадянства, що вступають для здобуття ступеня магістра, які набрали на вступному випробуванні менше 100 балів, до участі конкурсному відборі до НПУ імені М. П. Драгоманова не допускаються.
16. Конкурсне зарахування іноземців та осіб без громадянства до університету здійснюється за окремим конкурсом з кожної спеціальності (освітньої програми) та ступеня на підставі їхнього конкурсного балу (закордонних українців).
Рейтинговий список іноземців та осіб без громадянства впорядковується від більшого до меншого значення конкурсного балу.
17. Особи, які без поважних причин не з’явилися на вступні випробування у визначений розкладом час, особи, знання яких було оцінено балами нижче встановленого цим додатком мінімального рівня, а також особи, які забрали документи після дати закінчення прийому документів, до участі в наступних вступних випробуваннях та у конкурсному відборі не допускаються. Перескладання вступних випробувань не допускається.
18. Апеляції на результати вступних випробувань, що проведені НПУ імені М. П. Драгоманова, розглядає апеляційна комісія НПУ імені М. П. Драгоманова, склад та порядок роботи якої затверджуються наказом ректора.
ВАЖЛИВО!
Для в’їзду в Україну з метою навчання іноземним громадянам необхідна віза типу «Д», що видається на підставі запрошення на навчання від Університету (віза типу «Д» не потрібна громадянам Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови, Російської федерації, Узбекистану).
НЕОБХІДНИХ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЗАПРОШЕННЯ
- 1. Згода на обробку персональних даних;
- 2. Анкета-заява для отримання запрошення;
- 3. Копію закордонного паспорту (має бути перекладена перша сторінка на українську мову та засвідчена нотаріально);
- 4. Копію документа про попередню освіту (має бути перекладений на українську мову та засвідчений нотаріально);
- 5. Копію додатку до документу про освіту, який містить інформацію про академічну успішність (має бути перекладений на українську та засвідчений нотаріально);
- 6. Якщо запрошення отримується довіреною особою, при собі необхідно мати нотаріально засвідчену довіреність.
Для прискорення процесу отримання запрошення просимо надсилати документи в сканованому вигляді на адресу:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.