Драгоманівці, чия глибока історія налічує вже близько 180 років, пишаються талановитими постатями тих, хто навчався протягом усієї цієї історії тут. Серед них педагоги, історики, математики, громадські й культурні діячі, поети й прозаїки, літературні критики й мовознавці. Чимало з них ще досі викладають студентам, діляться своєю мудрістю, більшість – відійшли у вічність, лишивши нащадкам велику спадщину, поміж якої наукові відкриття, книги, щоденники.
Драгоманівці вважають їх своїми, корінням великої Драгоманівської родини. До такої з любов’ю зараховують ще одного генія української культури, письменника-гумориста Павла Глазового. Свого часу цей титан слова теж блукав аудиторіями цього вишу, щоправда тоді він називався Київським педагогічним інститутом імені О. М. Горького. Чи міг тоді, той замріяний юнак-жартівник і мріяти про те, що одного разу у цьому університеті відкриють аудиторію його імені.
Світле просторе приміщення, прикрашене стендами з біографією письменника та його гуморесками, тепер служитиме навчальною кімнатою для лекцій і семінарських занять драгоманівців-філологів, роботи вихованців літературної студії. «Ця аудиторія сприятиме зростанню молоді в атмосфері, яку закладали митці-обереги нації, - зазначив під час відкриття перший проректор університету Володимир Бех, - Вона – символ вдячності, пам’яті і зв’язку поколінь».
«Ми свого часу могли лише мріяти про такі аудиторії, - пригадує студентські роки однокурсниця Павла Глазового, доктор філологічних наук, завідувачка кафедри української мови Інституту української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка НПУ Марія Плющ, - тож це великий подарунок пам’яті гумориста». За словами Марії Яківни, студент Глазовий був звичайним собі хлопцем, хоч і з чудовим почуттям гумору, трішки сором’язливим, але дуже гарним. Спокійну й щиру натуру письменника описує і його син Олексій Глазовий. Його стежка не завела в красне письменство, обравши юриспруденцію за справу життя, але, як каже сам Олексій Павлович, досі живе за постулатами батька: «займатися треба тою справою, яку любиш і яка найбільше вдається».
Окрім того, аудиторія сприятиме не лише естетичному задоволенню студентів, але й підняттю їхнього інтелектуального рівня, адже віддзеркалює життєвий і творчий шлях письменника. Стенди, розміщені на стінах кімнати, оформлені за матеріалами головного біографа Павла Глазового, упорядника повного зібрання творів письменника Геннадія Кужільного.
Людмила КУХ,
прес-служба університету