Одинадцять студентів Інституту іноземної філології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова з 18 лютого 2013 р. стажуються у Педагогічному університеті імені Комісії Народної Освіти в Кракові. Їхнє навчання за кордоном триватиме до 30 червня цього року. За такий тривалий період вдасться не лише побачити країну, набратися досвіду, але й добре вивчити культуру поляків та їхні освітні традиції.
Не забувають драгоманівці й про рідний університет. У НПУ вже отримали першу звістку від студентів. Пропонуємо користувачам текст цього листа:
«Нарешті це сталося!!! Ми, студенти НПУ імені М. П. Драгоманова Інституту іноземної філології російського відділення, мріяли і чекали на це з першого курсу, як тільки дізналися про чудову можливість стажування у Польщі. Тоді це здавалося таким далеким і недосяжним, але три роки пролетіли, як одна мить. Приємні клопотання, організаційні питання, «валізний» настрій – і от ми вже в автобусі, їдемо в Краків…
З першого дня нам допомагає співробітниця міжнародного відділу Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej Paulina Bury, за що ми їй дуже вдячні…
Ми просто жадали побачити Старе місто Кракова і нам дали кілька днів на адаптацію, після чого була призначена зустріч в університеті. Нас до глибини душі зворушили ці невеличкі краківські вулички с бруківкою, старовинними аутентичними будівлями, пам’ятниками архітектури, які вистояли навіть під час війни. Краків закохав нас у себе.
Коли вперше почули Hejnał (Хейнал — сигнал точного часу, який щогодини чутно з башти Маріацького костьолу у Кракові), ми були зачаровані цим звуком та до сих пір кожен раз зупиняємося його послухати…
Ми вчимося за системою «включної освіти», це означає, що відвідуємо лекції та семінари, які нас цікавлять, разом з польськими студентами, незалежно від групи та курсу. Більшість обраних нами занять проходять в Головному корпусі в Інституті польської філології, звичайно, що вони читаються польською. Але, оскільки ми вчимося на російському відділенні, в нас також є предмети в Інституті російської неофілології. Щодо самих лекцій – нам дуже пощастило, адже вони всі дуже цікаві.
Одного разу нас запросили як почесних гостей, представників іноземного студентства на Краківський форум самоуправління, науки і бізнесу в Міській раді, де нам офіційно видали картки-знижки по програмі «Study in Krakow».
У цілому Польща справила на нас незабутні враження, тепер перед нами багато можливостей для вивчення мови, історії країни, зустрічей з цікавими людьми, відвідання нових місць. Ми намагатимемось взяти від цього шансу максимум».
Приємно читати такі звістки від студентів. Тож бажаємо драгоманівцям вдалого й приємного стажування.
Прес-служба університету