Нещодавно реальністю стала одна з найбільших мрій драгоманівців – у НПУ відкрили цілий осучаснений комплекс, до якого входять два нові комп’ютеризовані читальні зали Наукової бібліотеки з відкритим доступом для книг, загальноуніверситетський мультимедіа-центр та конференц-зала для прийому іноземних делегацій та роботи з іноземною літературою.
Комплекс урочисто відкрив ректор вишу Віктор Андрущенко на четвертому поверсі гуманітарного корпусу НПУ. За переконаннями Віктора Петровича, без бібліотеки не існує школи, як не може існувати й університету, оскільки – це було й залишається основою основ навчання та виховання особистості. Світ рухається вперед і разом з ним рухається освіта та відповідно оновлюється бібліотека. Відкриття подібних залів у Драгоманівському університеті довгоочікувана подія, але яку можна було перебачити у зв’язку з інтенсивним розвитком вишу. Зали вміщують близько 80-100 користувачів. У вільному доступі міститься академічна література, оскільки читальні призначені головним чином для науковців, магістрантів, аспірантів і докторантів вишу. Стіни прикрашають репродукції сторінок давніх літописів, стелажні полиці – статуетки українських і зарубіжних письменників, погруддя мислителів і філософів. У передпокої читальних залів користувачі можуть залишити свої речі у спеціальних скриньках на час відвідування читальні.
Наступна кімната – фойє для відпочинку з м’якими меблями та картинами авторства студентів НПУ. Вона веде до зали з іноземною літературою теж у відкритому доступі. Круглі столи та мультимедійний проектор дозволяють тут проводити міжнародні семінари, симпозіуми й конференції.
Надзвичайним досягненням для НПУ стало відкриття також загальноуніверситетського мультимедіа-центру, до якого входить комп’ютерний клас, підключений до Інтернету, лекційна мультимедійна аудиторія на 45 студентських місць та 4 місць для президії, інформаційна система для організації відеоінтернетконференцзв’язку, лабораторія для виготовлення цифрових освітніх ресурсів і серверна кімната. Технічне забезпечення центру складають мережевий клас «тонкий-товстий» клієнт з 20 машин і акустичної гарнітури, чотири сервери, апаратно-програмний комплекс для організації відеоінтернетконференцзв’язку, мультимедійний проектор, плазмова панель, акустична система, інтерактивна дошка та екран.
За словами спеціалістів Інституту інформатики НПУ та зокрема проректора з дистанційної освіти та інноваційних технологій навчання Анатолія Кудіна, у планах використовувати центр не лише для проведення мультимедійних лекцій і лабораторних занять у мережевому комп’ютерному класі, але й для реалізації широкого спектра дистанційних технологій навчання, онлайн-трансляцій аудиторних занять. Це практично одне з першочергових завдань вишу у низці питань навчання українській мові студентів з Бразилії, що стартувало в НПУ у березні цього року.
Людмила КУХ,
прес-служба університету