До української столиці і зокрема до Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова переймати досвід впровадження зовнішнього незалежного оцінювання у форматі тестування та елементів і форм вступу до вищих навчальних закладів приїхала делегація освітян Республіки Таджикистан.
Серед гостей вишу були доктор Нозімов Абдулхамід, начальник відділу науки та освіти Апарату Президента Республіки Таджикистан; Каландарбеков, ректор Хорогського державного університету; Салех Нуралі, ректор Кулябського державного університету; Імомов Махмаюсуф, ректор Таджицького Національного Університету; Джафаров Савзалі, директор Національного центру тестування (НТЦ); Шодієв Мірзошаріф, начальник відділу НЦТ з розподілу студентів у ВНЗ; Назаров Рустам, начальник IT відділу НЦТ; Табарова Розія, начальник відділу управління регіональних філій НЦТ; Азімов Джамшед, начальник відділу підготовки екзаменаційних матеріалів; Асоев Рахім, начальник відділу безпеки НЦТ; Дастамбуев Назархудо, директор освітнього департаменту Інституту «Відкритого Суспільства» Фонду Сприяння в Республіці Таджикистан; Камолітдінов Манучехр, координатор програми «Сприяння вищій освіті» Інституту «Відкритого Суспільства» Фонду Сприяння в Республіці Таджикистан; Кабілова Гулчехра, координатор програми «Загальна освіта» Інституту «Відкритого Суспільства» Фонду Сприяння в Республіці Таджикистан; координатор Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» Марина Ворон та програмний директор цього фонду Юлія Найда.
Презентував великий педагогічний університет, що на сьогодні співпрацює майже із сотнею країн світу, проректор НПУ з міжнародних зв’язків Володимир Лавриненко. Акцентом розмови безумовно стало те, що сьогодні в НПУ навчається близько 400 іноземних студентів із 26 країн світу. У цьому ж напрямку університет активно розгортає свою роботу, залучаючи нових партнерів.
Робочі питання, що цікавили представників делегації, були пов’язані із проведення вступної кампанії в Драгоманівському університеті, за моделлю, яка вже діє в Україні з 2008 року, тобто за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Аспектами зацікавленості гостей стали відкритість і прозорість цього процесу, умови пільгового вступу та частки свободи вишу в такому питанні.
Компетентно на цю тему з іноземцями спілкувався відповідальний секретар Приймальної комісії НПУ Тарас Олефіренко, який хронологічно окреслив шлях Драгоманівського університету зокрема до удосконалення процесу вступу до НПУ.
Вразив представників делегації і високий показник попиту на педагогічні спеціальності в НПУ, незважаючи на те, що професія педагога, вчителя не має високої популярності й престижу в сучасному суспільстві. Вступники найчастіше пояснюють це найкращим рівнем фаховості професорсько-викладацького колективу, розвитком науки у виші.
Подивовані масштабами розвитку педагогічного університету, ректори вищих навчальних закладів Таджикистану, що входили до делегації, виявили бажання підписати меморандуми з Драгоманівським вишем про можливості співпраці. «Для нас це бажана можливість не лише запозичення цінного досвіду, - зауважили делегати, - але й обміну з Україною студентами та аспірантами за тими спеціальностями, за якими не готують фахівців у Таджикистані». Безперечно, це ще й співпраця в галузі науки, навчально-методичного забезпечення.
Представники Таджикистану перебуватимуть в Україні протягом тижня і виявили бажання ближче познайомитися з НПУ, поспілкуватися з його педагогами й студентами.
Людмила КУХ,
прес-служба університету