Відомий чесько-німецький письменник Габріель Лауб колись сказав, що тільки мистецтво дозволяє нам розповісти про те, чого ми не знаємо. Притягальна сила художнього твору з роками стає все більшою таємницею для людства і разом з тим своєрідним духовним наркотиком, до якого навіть сучасна комерціоналізована нація не перестане тягнутися, щоб поглянути у власне відображення.
Ще заплутанішою ця сила художнього твору стає, коли накладається кілька видів мистецтв. З таких міксів з’являється пісня, танець, картина. Та мабуть найдивовижнішим у цьому незвичному синонімічному ряді буде театр, безкінечне, швидкоплинне і частозміненне життя, що примушує у себе повірити. Не дарма ж заздрять акторам «прості смертні»: прожити кілька життів, кілька епох, чим не безсмертя.
Студенти Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова не надто поділяють почуття заздрості, бо вірять, що власноруч можна здійснити мрію. Наприклад, навчаються і працюють у педагогічному університеті мудрі й талановиті студенти та викладачі, мріють спробувати себе у акторській чи то режисерській справі. І не просто мріють, а створюють власний театр. З тих пір пройшло уже досить часу… Звучить як легенда.
Але… сьогодні «Вавилон» - улюбленець драгоманівців, киян та гостей міста. За десять років свого існування театр підкорив тисячі сердець в усіх куточках України та закордону, виграв чимало конкурсів і фестивалів, розширив власний репертуар.
2 квітня 2012 року на прем’єрі вистави Миколи Куліша «Хулій Хурина» до вавилонян теж зібрався повний зал. Це була довгождана прем’єра. Гучними оваціями зустрічали і проводжали глядачі кожну картину, з особливим пієтетом ставилися до юних акторів, а по завершенню хвилин двадцять просто плескали стоячи. Високої оцінки заслуговує й робота режисерів над постановкою (Ірини Савченко, Альони Шашко, Дмитра Пустовіта), авторське бачення п’єси, декоративне вирішення сцени, звукове обрамлення, що поза волею глядача переносило його у далекий 1926 рік.
«Героями» ж сцени цього ж дня стали Дмитро Волкович, Максим Черняк, Всеволод Кузнєцов, Маргаріта Пересунько, Євген Худолій, Марина Сороколіт, Дмитро Пустовіт, Вікторія Тищук, Федір Прилипко, Роман Фелоненко, Михайло Горовий, Сергій Міщенко, Ярослав Свіщо, Тетяна Шелепко, Любов Філімонова, Таміла Довгалевська, Аксенія Адаменко, Марія Козир, Віталіна Ковбасюк, Сергій Міщенко, Олена старча, Олексій Бордунов, Олександра Тарсакова, Вікторія Сурмак.
Вавилоняни привідкрили таємницю великого і мудрого Куліша, змусили ще раз над чимось задуматись і відчути об’ємність мистецтва.
Прес-служба університету








