Who is online?  

We have 207 guests and no members online

   

Sikorsky Challenge  

   

SCEGES  

plakat

   

Пошук у Google  

   
× Дискусія організована у вигляді обговорень окремих доповідей, підготовлених українськими експертами. Кожна доповідь присвячена окремому аспекту демократичного розвитку держави і суспільства.
Будемо вдячні за Вашу активну участь у цій дискусії, коментарі та власні думки щодо запропонованого аналізу.
Коментарі, які стосуються кожної окремої доповіді, будуть узагальнені та опубліковані, відкриваючи більш широке публічне обговорення того, що необхідно зробити для сприяння демократичним реформам в Україні.
Щоб залишити свій коментар, Вам необхідно зареєструватись. Модератори форуму залишають за собою право вилучати повідомлення, що містять прямі чи непрямі образи інших користувачів ресурсу, в тому числі за етнічною, національною, расовою чи релігійною приналежністю, нецензурні висловлювання, висловлювання порнографічного чи сексуального характеру, висловлювання, що мають на меті провокування різкої реакції інших учасників форуму, що містять рекламу, комерційні повідомлення, а також ті, що не мають інформаційного навантаження та не стосуються тематики форуму.

Гендерна рівність

  • Любов Марголіна
  • Topic Author
  • Visitor
  • Visitor
13 years 6 months ago - 13 years 6 months ago #1225 by Любов Марголіна
Гендерна рівність was created by Любов Марголіна
а) Рівність перед законом (ставлення до злочинів на гендерно зумовлених злочинів, ставлення до жінок у судах);
б) Матеріальні права, що захищають рівність та сприяють їй;
в) Механізми запровадження в життя матеріальних прав, в тому числі кодекси прав людини та процедури для їх втілення, а також урядові політики, такі як підтримка виправних дій;
г) Політична рівність (участь у виборах в якості кандидатів на посади, ролі в партіях та фракціях, представництво у Верховній раді та Кабінеті міністрів);
д) Рівні можливості (здатність жінок підвищуватись професійно та у сфері бізнесу);
е) Жіночі групи інтересів (advocacy groups) мають ресурси, щоб бути ефективними; до них прислухаються посадовці та влада;
ж) Ставлення політичних еліт та громадян до гендерних питань.

Гендерні відносини в українському суспільстві у сфері політики (Т.Марценюк, С.Оксамитна)

Аналізуються гендерні відносини та проблеми у політичній та соціальній сферах українського суспільства.
Зазначається, що хоча в Україні вже зроблено низку важливих політичних та законодавчих кроків для зміни стану ґендерних відносин (як-от, прийнято Закон України «Про забезпечення рівних прав та можливостей для чоловіків і жінок», Державну програму з утвердження ґендерної рівності в українському суспільстві на період до 2010 року тощо), проте, як свідчать дані міжнародних та національних досліджень, процес утвердження нового демократичного типу ґендерних відносин в Україні не можна вважати успішним. Відповідно до емпіричних міжнародних порівняльних даних найгірше ґендерна рівність в Україні забезпечена саме у політичній сфері. Україна знаходиться на 114 місці серед усіх країн світу за кількістю жінок у парламенті. У Верховній Раді жінки становлять 7,6% складу. Однак, серед депутатів сільських рад - 51% жінок, депутатів селищних рад – 46%, у міських радах – 28%, у районних – 23%, в обласних радах – 12%. Це свідчить про чітку тенденцію до вертикальної сегрегації у сфері виконавчої та законодавчої влади країни: чим нижчий рівень прийняття рішень (зокрема, чим меншими ресурсами розпоряджається певний орган державної влади), тим більшим є в ньому представництво жінок і навпаки.
Не є ефективними і наявні політичні стратегії щодо подолання гендерної нерівності. У програмах практично усіх політичних партій України ґендерні питання є непопулярними, вони зазвичай викривлено тлумачаться і зводяться переважно до вирішення соціальних питань, як-от сім’я, материнство-дитинство, охорона здоров’я, алкоголізм тощо. Кількість жінок у прохідній частині списків провідних політичних партій є дуже малою (наприклад, у виборчому списку за 2007 р. наступні дві після Ю.Тимошенко жінки знаходяться аж на 30 та 66 місцях). В Україні й досі немає жіночого руху в розумінні суспільно-політичної сили, здатної здійснювати помітний вплив на суспільство і владу. Загалом жіночі організації, яких в Україні зареєстровано кілька сотень, турбуються переважно не про рівні права та можливості жінок у сфері політики чи на ринку праці, а радше про соціальні питання (на зразок охорони здоров’я жінок, забезпечення дитинства, боротьби з бідністю, домашнім насиллям тощо).
Проблеми гендерної рівності є актуальними і в соціальній сфері. Ринок праці в Україні є ґендерно сегрегованим: ті галузі й робочі місця , де домінують жінки, мають нижчий статус та, відповідно, нижчу оплату праці. Одним з найбільш актуальних питань гендерних відносин в Україні залишається суттєва різниця в оплаті праці між чоловіками та жінками.
Водночас суспільство (принаймні декларативно) здебільшого готове до сприйняття гендерної рівності. Відповідно до даних опитувань громадської думки, ставлення українського суспільства до участі жінок в політичному житті країни продовжує залишатися досить суперечливим, але значно більш спрямованим у бік гендерної рівності, аніж ставлення і реальні дії політиків і управлінців різних рівнів влади.
Зазначається, що успішне впровадження і регулювання ґендерних відносин у суспільстві передбачає утвердження цінності ґендерної рівності як в суспільстві загалом, так і різних його інституціях зокрема, недопущення дискримінації за ознакою статі, забезпечення рівної участі жінок і чоловіків у прийнятті суспільно важливих рішень (в першу чергу, на ринку праці та у сфері політики), забезпечення рівних можливостей для жінок і чоловіків щодо поєднання професійних та сімейних обов'язків.

З текстом доповіді можна ознайомитись у прикріпленому файлі (див. нижче)

File Attachment:

File Name: 17.pdf
File Size:346 KB
Attachments:
Last edit: 13 years 6 months ago by Любов Марголіна.

Please Log in to join the conversation.

Moderators: Любов Марголіна
Time to create page: 0.344 seconds
Powered by Kunena Forum
   

Contacts

Address: 
9, Pyrogova st.
01601, Kyiv
Ukraine
Reception Phone: 
(+38 044) 234-11-08
   

Admission for foreigners

Address: Room 243 (Foreign students department),
9, Pyrogova st., 01601 Kyiv, Ukraine
 
Monday-Friday, 9.00-13.00, 14.00-17.00
 
Tel.: (+38 044) 239-30-86