Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова протягом своєї історії готує кращих науковців та вчених України і світу. Кандидатські і докторські дисертації тут захищають з найрізноманітніших галузей науки, а сам навчальний заклад, так як і керівник, що його очолює, академік Віктор Андрущенко, науку вважає пріоритетом професійної діяльності і власного життя.
На одному із традиційних засідань Вченої Ради університету з інформаційною доповіддю виступила Вчений секретар вишу Олена Уваркіна. Пані Олена не просто розповіла про діяльність спеціалізованих вчених рад у НПУ, але й проаналізувала їх розвиток і реформацію, цілі й завдання функціонування.
«Завдяки постійній підтримці і увазі ректора університету у звітному 2011 році в нашому університеті працювало 20 спеціалізованих вчених рад у галузі педагогічних, філософських, політичних, історичних, психологічних, філологічних, юридичних та соціологічних наук, - зауважує пані Олена, - вони були забезпечені належними умовами для проведення захисту дисертацій, а самі захисти переважно відбувалися згідно затвердженого графіку.
Таку системну і, незважаючи на великі масштаби й об’єми, якісну роботу забезпечують лише три методиста відділу аспірантури і докторантури Ірина Ципнятова, Ксенія Боднар та Наталія Кліваденко, відповідно ж під керівництвом Олени Василівни, яка вже давно стала обличчям університету в усіх наукових інституціях країни.
Виступ Олени Уваркіної вразив присутніх, адже ззовні робота відділу майже непомітна, так я і зріст спеціалізованих вчених рад. Завдяки Вченому секретарю керівництво вишу мало змогу побачити цілісну картину роботи усіх рад, а також їх еволюцію.
«На засіданнях спеціалізованих вчених рад протягом 2011 року було захищено 239 дисертацій, з яких 23 докторських і 216 кандидатських. Серед них співробітниками нашого університету захищено 56 кандидатських та 5 докторських дисертацій Всього за 3 роки на засіданнях захисти пройшли 606 дисертаційних робіт», - резюмувала пані Олена.
Як зазначила доповідач, збільшень зазнала саме кількість докторських рад за рахунок перезатвердження кандидатських у докторські, а також відкриття нових.
«Наприклад, кандидатська рада, яку очолювала доктор педагогічних наук, професор Олександра Дубогай була перереєстрована в нову спеціалізовану вчену раду із захисту докторських дисертацій під керівництвом академіка Віктора Синьова і розширила перелік спеціальностей. У 2011 кандидатська спеціалізована вчена рада, під керівництвом Олега Падалки була перереєстрована на спеціалізовану вчену раду з правом захисту докторських дисертацій. У 2011 році розпочала свою роботу нова спеціалізована вчена рада під керівництвом доктора філософських наук, професора Миколи Заковича зі спеціальності релігієзнавство на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських, історичних, соціологічних наук», - розповіла пані Олена.
Розріз роботи спеціалізованих вчених рад в університеті, запропонований Оленою Василівною викликав схвальні відгуки у директорів інститутів та керівників підрозділів, а ректор побажав колегам не спиняти темпів та й надалі готувати Україні науковців кращої проби.
Людмила КУХ,
прес-служба університету






































21 та 28 листопада з 16:30 у арт-просторі SKLO Підприємницький клуб НПУ Dragomanov StartUp Club проводитиме тренінг з модуля "Управління Командою"!
Запрошуємо долучитися до конкурсу!
Колектив факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського НПУ імені М.П. Драгоманова щиро запрошує на щорічний звітний концерт "Мелодія серця", який відбудеться 6 листопада 2019 року в Національній філармонії України (вул. Володимирська, 2).
Запрошуємо взяти участь в конкурсах по програмі Erasmus+:


















