Репозитарій НПУ  

   

Sikorsky Challenge  

   

SCEGES  

plakat

   

Центр діаспори  

logo crd

   

АВ НПУ  

   

Наш логотип  

НПУ

   

Пошук у Google  

   

З 21 листопада 2019 року відомості на сайті не оновлюються. Сайт закритий!

   
× Дискусія організована у вигляді обговорень окремих доповідей, підготовлених українськими експертами. Кожна доповідь присвячена окремому аспекту демократичного розвитку держави і суспільства.
Будемо вдячні за Вашу активну участь у цій дискусії, коментарі та власні думки щодо запропонованого аналізу.
Коментарі, які стосуються кожної окремої доповіді, будуть узагальнені та опубліковані, відкриваючи більш широке публічне обговорення того, що необхідно зробити для сприяння демократичним реформам в Україні.
Щоб залишити свій коментар, Вам необхідно зареєструватись. Модератори форуму залишають за собою право вилучати повідомлення, що містять прямі чи непрямі образи інших користувачів ресурсу, в тому числі за етнічною, національною, расовою чи релігійною приналежністю, нецензурні висловлювання, висловлювання порнографічного чи сексуального характеру, висловлювання, що мають на меті провокування різкої реакції інших учасників форуму, що містять рекламу, комерційні повідомлення, а також ті, що не мають інформаційного навантаження та не стосуються тематики форуму.

Конституційний уряд

  • Любов Марголіна
  • Автор теми
  • Відвідувач
  • Відвідувач
14 років 2 місяців тому - 14 років 2 місяців тому #1241 від Любов Марголіна
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
а) Конституція, що встановлює чіткі правила роботи влади, відносно забезпечена додатковими процедурами, які не дозволяють елітам, що на даний момент знаходяться при владі, свавільно вносити до неї зміни;
б) Конституція ґрунтується на принципі обмеженого уряду із чітко визначеними й ефективними межами загальних повноважень уряду;
в) Конституція встановлює незалежність судової гілки влади;
г) Еліти в інших урядових інститутах приймають право судової влади тлумачити та захищати конституцію.

Конституційний уряд України – питання та проблеми правового статусу Кабінету Міністрів України (О. Боярчук)

Аналізується одна з основних проблем конституційного урядування (constitutional government) в Україні: питання правового статусу вищого виконавчого органу влади держави – Кабінету Міністрів України. Зазначається, що Кабінет Міністрів України, виконуючи фактично урядові функції, і досі “насправді не має конституційно закріпленого статусу уряду держави”. Докладно розглядаються норми Закону України “Про Кабінет Міністрів України” та їх співвідношення з чинними нормами Конституції України, а також історична еволюція взаємин і розподілу повноважень Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України від початку проголошення державної незалежності країни до конституційної реформи 2006 року, яка позначила зміни в системі організації системи державної влади від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської республіки.
Розглядаються недоліки законодавчого врегулювання функцій системи урядування в країні. Зокрема серед недоліків діючого Закону України “Про Кабінет Міністрів України” є визначення посад членів Кабінету Міністрів України як “політичних посад, на які не поширюється трудове законодавство”. Таким чином є всі підстави говорити про порушення норми статті 24 Конституції України, яка гарантує громадянам України рівні конституційні права й свободи та рівність перед законом, забороняючи будь-які привілеї чи обмеження. Більш проблемними моментами є неузгодження та прогалини в чинному законодавстві щодо взаємин Президента України та Кабінету Міністрів. Після недосконалої політичної реформи 2006 р. у країні тривала боротьба законів і законодавчих актів щодо розподілу повноважень поміж цими органами державної влади. Конституцією України й досі не визначено чітких шляхів взаємодії Президента України та Кабінету Міністрів України.
Ситуація правової невизначеності діяльності різних гілок державної влади в законодавчовому полі країни, нехтування нормами Конституції України призводить до появи цілої низки актів вищих посадових осіб, які майже повністю підірвали довіру народу України до вищих органів державної влади країни. Нескінченна череда Указів Президента України про дострокове припинення діяльності Верховної Ради України, блокування роботи парламенту, протистояння міліції та Державної служби охорони, бійки у стінах Генеральної прокуратури України, кампанія з дискредитації Конституційного Суду України, незаконні рішення судів загальної юрисдикції – усе це призвело до серйозних проблем демократичного розвитку конституційного процесу у країні.
Вихід із цієї ситуації вбачається лише в обов'язковому усвідомленні всіма гілками влади того факту, що Конституцію України було створено для того, щоб її норми виконувались і були твердим підґрунтям справедливого демократичного законодавства. Досвід усіх розвинених країн світу підказує, що без суворого дотримання норм Основного Закону держави неможливо побудувати демократичне суспільство, у якому не буде місця корупції та нехтуванню законами.

З текстом доповіді можна ознайомитись у прикріпленому файлі (див. нижче)

Вкладений файл:

Назва файлу: 01.pdf
Розмір файлу:372 KB
Долучення:
Last edit: 14 років 2 місяців тому by Любов Марголіна.

Будь-ласка, Увійти , щоб приєднатись до розмови.

Модератори: Любов Марголіна
Час відкриття сторінки: 0.177 секунд
Працює на Форум
   

Короткі новини

Тренінг з модуля "Управління командою" в підприємницькому клубі НПУ Dragomanov StartUp Club

seminar trening     21 та 28 листопада з 16:30 у арт-просторі SKLO Підприємницький клуб НПУ Dragomanov StartUp Club  проводитиме тренінг з модуля "Управління Командою"! 

     До тренінгу будуть залучені бізнес-тренери від партнерів НПУ імені М.П. Драгоманова - Освітній Хаб міста Києва. Під час заходу учасники отримають знання про те, що таке команда, у чому її відмінність з робочою групою,  які є етапи формування команди, як діяти на тій чи іншій стадії лідеру чи керівнику, спробують свої сили у командоутворенні та лідерстві, отримають навички розпізнавання команди, її створенні та управлінні. 

Детальніше...

Конкурс "Об'єднані мрією"

atest zastЗапрошуємо долучитися до конкурсу!

    Інтернет-видання iPress.ua, Міжнародний центр Балтійсько-Чорноморських досліджень та консенсусних практик, за підтримки народного депутата України Ірини Верещук, оголошують Всеукраїнський молодіжний конкурс есе "Об’єднані мрією", цього року присвячений річниці Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акту проголошення незалежності України.

       Детальніша інформація за посиланням >

Пресслужба університету

Тиждень української мови на факультеті української філології

mova zast

   Шановні студенти, викладачі та співробітники університету! Щорічно на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка НПУ імені М.П. Драгоманова відбуваються заходи, присвячені Дню української писемності та мови. Цього року для вас підготували доволі насичену програму, з якою можна ознайомитися нижче. Щиро запрошуємо долучитися до нашого святкування!

Детальніше...

"Мелодія серця" - звітний концерт факультету мистецтв імені А. Авдієвського НПУ імені М.П. Драгоманова

melodija serca   Колектив факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського НПУ імені М.П. Драгоманова щиро запрошує  на щорічний звітний концерт "Мелодія серця", який відбудеться 6 листопада 2019 року в Національній філармонії України (вул. Володимирська, 2).
     "Мелодія серця" - це щорічний звітний концерт факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського НПУ імені М. П. Драгоманова, який цього року охоплює ще й Міжнародний фестиваль-конкурс "Україна єднає світ" і приурочений до 185-річчя від створення нашого університету. Тому перед концертом відбудеться пресконференція за участі ректорату та деканів факультетів НПУ імені М. П. Драгоманова.
Детальніше...

Конкурси по програмі Erasmus+

erasmus   Запрошуємо взяти участь в конкурсах по програмі Erasmus+:

1. Конкурс для студентів факультету іноземної філології на отримання стипендій на стажування в Університеті Кобленц-Ландау, (Німеччина).

  1. Відповідно до умов проекту студенти (бакалаври 2-3 курсів, магістри 1 курсу), мають можливість навчатися в Університеті Кобленц-Ландау, (Німеччина) упродовж весняного семестру 2019-2020 навчального року. Детальніше...
   

 НПУ імені М.П. Драгоманова у соціальних мережах

   

двд

Підготовка до ЗНО  

Distant 2

   

Шукаю роботу  

шукаю роботу

   

Обери сам  

диципліна за вибором

   

Корпоративна пошта  

email

   

Горизонт-2020  

Horizon2020

   

АРПУЄ  

book konst 

Педагогічна Конституція Європи: прийняття та реалізація

   

Рейтинги  

   

Хто на сайті?  

На сайті 206 гостей та користувачі відсутні

   

Канал новин  

   

Вхід