Репозитарій НПУ  

   

Sikorsky Challenge  

   

SCEGES  

plakat

   

Центр діаспори  

logo crd

   

АВ НПУ  

   

Наш логотип  

НПУ

   

Пошук у Google  

   

З 21 листопада 2019 року відомості на сайті не оновлюються. Сайт закритий!

   
× Дискусія організована у вигляді обговорень окремих доповідей, підготовлених українськими експертами. Кожна доповідь присвячена окремому аспекту демократичного розвитку держави і суспільства.
Будемо вдячні за Вашу активну участь у цій дискусії, коментарі та власні думки щодо запропонованого аналізу.
Коментарі, які стосуються кожної окремої доповіді, будуть узагальнені та опубліковані, відкриваючи більш широке публічне обговорення того, що необхідно зробити для сприяння демократичним реформам в Україні.
Щоб залишити свій коментар, Вам необхідно зареєструватись. Модератори форуму залишають за собою право вилучати повідомлення, що містять прямі чи непрямі образи інших користувачів ресурсу, в тому числі за етнічною, національною, расовою чи релігійною приналежністю, нецензурні висловлювання, висловлювання порнографічного чи сексуального характеру, висловлювання, що мають на меті провокування різкої реакції інших учасників форуму, що містять рекламу, комерційні повідомлення, а також ті, що не мають інформаційного навантаження та не стосуються тематики форуму.

Дійсно змагальницька система партійної політики, що ефективно представляє широкий спектр суспільних інтересів та сприяє врахуванню ...

  • Любов Марголіна
  • Автор теми
  • Відвідувач
  • Відвідувач
14 років 1 місяць тому - 14 років 1 місяць тому #1233 від Любов Марголіна
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Дійсно змагальницька система партійної політики, що ефективно представляє широкий спектр суспільних інтересів та сприяє врахуванню різних інтересів.
а) Немає бар’єрів до формування партій та змагання;
б) Внутрішні партійні процеси забезпечують відкритий доступ до інформації та чесність у висуненні кандидатів на посади та виборі лідерів;
в) Системи внутрішнього партійного правління є прозорими та заохочують участь громадян;
г) Виборчі кампанії забезпечують достатньо інформації, щоб полегшити інформований вибір;
д) Фінансування партій та виборчих кампаній регулюється, що забезпечує достатній рівень чесності у змаганні та створює упевненість у чесності системи;
е) Електоральна система призводить до результатів, що адекватно відображають розподіл підтримки різних партій;
ж) Усі учасники погоджуються, що процеси партійної політики чесні та легітимні.


Система партійної політики в Україні (О. Міхеєва)

Аналізуються особливості партійної політики в Україні та різні критерії її демократичності. Зазначається, що специфікою процесу становлення багатопартійності в Радянському Союзі, а згодом і в незалежній Україні було те, що багатопартійність формувалася в умовах слабкого громадянського суспільства, відсутності у громадян політичного досвіду, здатності висловлювати та відстоювати свою позицію. Саме тому становлення багатопартійності інтенсивніше підштовхувалося «згори», ніж формувалося як ініціатива «знизу». Не менш важливим моментом становлення багатопартійності є вкрай короткий історичний період її формування. Цими обставинами великою мірою пояснюється те, що переважна більшість партій формували свою стратегію скоріше не з ідеологічних настанов, задекларованих у програмних документах, а з суто прагматичних міркувань, часто як бізнес-проекти окремих економічних угрупувань і кланів. Партійні диференціації часто формувалися за найбільш первинними локально-регіональними характеристиками потенційних виборців.
Пропонується типологія партій, представлених у сучасній українській політичній сфері: партії авангардного типу, яких характеризує надмірна заідеологізованість, схильність до крайніх оцінок, певна категоричність суджень і висловів; кадрові партії (в українському випадку це партії, що спираються на фінансову підтримку бізнесу або злиті з ним, які захищають, виражають чи лобіюють інтереси елітних груп чи кланів; а також ціла низка часто невеличких за чисельністю партій, що були створені «під лідера» – для задоволення його амбіцій чи інтелектуальних потреб.
Зазначається, що законодавче поле країни в цілому є демократичним, не створюючи бар’єрів для вільного виникнення та функціонування партій, для легального розвитку справжньої багатопартійності в Україні. Однак, попри сформованість правового поля, існують інституціональні та політико-культурні проблеми, які звужують можливості справжньої змагальницької системи, яка б дозволяла виборцям обирати партії, що виражають інтереси більшості населення зі збереженням прав меншості. Партійні процеси, які характеризуються недостатньою внутрішньо партійною демократією та існуючою системою номенклатурно-партійних висувань за ініціативою лідера партії та його найближчого оточення, не забезпечують достатньою мірою відкритий доступ громадян до політичної інформації та чесність у висуненні кандидатів на посади та виборі лідерів. Система внутрішнього партійного правління жодної з українських партій на сьогодні не виробила демократичного механізму відбору та висування політичних лідерів. Виборчі кампанії забезпечують громадськість певним рівнем інформації, яка полегшує поінформований і більш-менш усвідомлений політичний вибір. Разом з тим, посилюються різнобічні можливості маніпулювання громадською думкою. Об’єктивна презентація партійної інформації через ЗМІ ускладнюється тим, що в Україні існує проблема з їх незалежністю та об’єктивністю. Більшість потужних і впливових каналів ЗМІ є частиною медіахолдингів впливових українських бізнесменів, за сумісництвом – політиків та активних діячів партій.
Усі ці та інші особливості політичного процесу й партійної політики, вади реформування виборчих моделей (від мажоритарної до пропорційної), слабка соціальна структурованість суспільства не сприяють адекватній репрезентації існуючими політичними партіями широкого спектру суспільних інтересів. Більш того, на сучасному етапі виникають загрози монополізації політики кількома політичними силами, за якими стоять потужні фінансово-економічні угрупування та групи інтересів.

З текстом доповіді можна ознайомитись у прикріпленому файлі (див. нижче)

Вкладений файл:

Назва файлу: 09-20101111.pdf
Розмір файлу:301 KB
Долучення:
Last edit: 14 років 1 місяць тому by Любов Марголіна.

Будь-ласка, Увійти , щоб приєднатись до розмови.

  • Гонюкова Л.В.
  • Відвідувач
  • Відвідувач
14 років 1 місяць тому #1246 від Гонюкова Л.В.
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Щодо правового поля функціонування політичних партій необхідно констатувати, що партійна діяльність регулюється формально. Так, вибори на пропорційній основі з закритими списками сприяли зростанню політичної корупції. Вимоги до внутрішньої організації партії фактично повторюють комуністичну партію. Права опозиції не дотримуються.
Важливою ознакою сьогоднішнього політичного ринку України є його медиатизація. Політика перетворюється на шоу, але законодавство його практично не регулює.
Законодавство не сприяє заохоченню фінансування діяльності партій пересічними громадянами. У цьому плані цікавим є приклад Канади, де надаються податкові пільги індивідуальним пожертвам на партійну діяльність.
Взагалі, стаття цікава, але занадто м’яко вказано проблеми розвитку політичних партій на демократичних засадах. А це є важливим, так як партії формують органи влади і відповідають за якість життя держави.

Будь-ласка, Увійти , щоб приєднатись до розмови.

Модератори: Любов Марголіна
Час відкриття сторінки: 0.553 секунд
Працює на Форум
   

Короткі новини

Тренінг з модуля "Управління командою" в підприємницькому клубі НПУ Dragomanov StartUp Club

seminar trening     21 та 28 листопада з 16:30 у арт-просторі SKLO Підприємницький клуб НПУ Dragomanov StartUp Club  проводитиме тренінг з модуля "Управління Командою"! 

     До тренінгу будуть залучені бізнес-тренери від партнерів НПУ імені М.П. Драгоманова - Освітній Хаб міста Києва. Під час заходу учасники отримають знання про те, що таке команда, у чому її відмінність з робочою групою,  які є етапи формування команди, як діяти на тій чи іншій стадії лідеру чи керівнику, спробують свої сили у командоутворенні та лідерстві, отримають навички розпізнавання команди, її створенні та управлінні. 

Детальніше...

Конкурс "Об'єднані мрією"

atest zastЗапрошуємо долучитися до конкурсу!

    Інтернет-видання iPress.ua, Міжнародний центр Балтійсько-Чорноморських досліджень та консенсусних практик, за підтримки народного депутата України Ірини Верещук, оголошують Всеукраїнський молодіжний конкурс есе "Об’єднані мрією", цього року присвячений річниці Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акту проголошення незалежності України.

       Детальніша інформація за посиланням >

Пресслужба університету

Тиждень української мови на факультеті української філології

mova zast

   Шановні студенти, викладачі та співробітники університету! Щорічно на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка НПУ імені М.П. Драгоманова відбуваються заходи, присвячені Дню української писемності та мови. Цього року для вас підготували доволі насичену програму, з якою можна ознайомитися нижче. Щиро запрошуємо долучитися до нашого святкування!

Детальніше...

"Мелодія серця" - звітний концерт факультету мистецтв імені А. Авдієвського НПУ імені М.П. Драгоманова

melodija serca   Колектив факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського НПУ імені М.П. Драгоманова щиро запрошує  на щорічний звітний концерт "Мелодія серця", який відбудеться 6 листопада 2019 року в Національній філармонії України (вул. Володимирська, 2).
     "Мелодія серця" - це щорічний звітний концерт факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського НПУ імені М. П. Драгоманова, який цього року охоплює ще й Міжнародний фестиваль-конкурс "Україна єднає світ" і приурочений до 185-річчя від створення нашого університету. Тому перед концертом відбудеться пресконференція за участі ректорату та деканів факультетів НПУ імені М. П. Драгоманова.
Детальніше...

Конкурси по програмі Erasmus+

erasmus   Запрошуємо взяти участь в конкурсах по програмі Erasmus+:

1. Конкурс для студентів факультету іноземної філології на отримання стипендій на стажування в Університеті Кобленц-Ландау, (Німеччина).

  1. Відповідно до умов проекту студенти (бакалаври 2-3 курсів, магістри 1 курсу), мають можливість навчатися в Університеті Кобленц-Ландау, (Німеччина) упродовж весняного семестру 2019-2020 навчального року. Детальніше...
   

 НПУ імені М.П. Драгоманова у соціальних мережах

   

двд

Підготовка до ЗНО  

Distant 2

   

Шукаю роботу  

шукаю роботу

   

Обери сам  

диципліна за вибором

   

Корпоративна пошта  

email

   

Горизонт-2020  

Horizon2020

   

АРПУЄ  

book konst 

Педагогічна Конституція Європи: прийняття та реалізація

   

Рейтинги  

   

Хто на сайті?  

На сайті 1359 гостей та користувачі відсутні

   

Канал новин  

   

Вхід