Репозитарій НПУ  

   

Sikorsky Challenge  

   

SCEGES  

plakat

   

Центр діаспори  

logo crd

   

АВ НПУ  

   

Наш логотип  

НПУ

   

Пошук у Google  

   

З 21 листопада 2019 року відомості на сайті не оновлюються. Сайт закритий!

   
× Дискусія організована у вигляді обговорень окремих доповідей, підготовлених українськими експертами. Кожна доповідь присвячена окремому аспекту демократичного розвитку держави і суспільства.
Будемо вдячні за Вашу активну участь у цій дискусії, коментарі та власні думки щодо запропонованого аналізу.
Коментарі, які стосуються кожної окремої доповіді, будуть узагальнені та опубліковані, відкриваючи більш широке публічне обговорення того, що необхідно зробити для сприяння демократичним реформам в Україні.
Щоб залишити свій коментар, Вам необхідно зареєструватись. Модератори форуму залишають за собою право вилучати повідомлення, що містять прямі чи непрямі образи інших користувачів ресурсу, в тому числі за етнічною, національною, расовою чи релігійною приналежністю, нецензурні висловлювання, висловлювання порнографічного чи сексуального характеру, висловлювання, що мають на меті провокування різкої реакції інших учасників форуму, що містять рекламу, комерційні повідомлення, а також ті, що не мають інформаційного навантаження та не стосуються тематики форуму.

Елементи демократичної політичної культури.

  • Любов Марголіна
  • Автор теми
  • Відвідувач
  • Відвідувач
14 років 1 місяць тому #1228 від Любов Марголіна
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
1. Громадяни розуміють ці головні цінності демократії та вірні їм:
• Повага до особистої незалежності;
• Свобода совісті, слова та зібрань;
• Рівність перед законом;
• Політична рівність;
• Рівність можливостей;
• Соціальна справедливість.
2. Громадяни вірні наступним цінностям демократичного процесу, які надзвичайно важливі для функціонування демократії:
• Рішення приймаються шляхом дебатів та обговорень;
• Існує толерантність до різноманітних поглядів та груп;
• Концепцію легітимності опозиції визнають і поважають. Зокрема, громадяни поважають право тих, із ким не погоджуються, висловлювати свої погляди, і вони мають право і можливість висловлювати ці погляди;
• Громадяни згодні із потребою приймати рішення шляхом узгоджень та компромісів.
3. Громадяни віддані легітимності системи. Вони приймають рішення, з якими не погоджуються, оскільки визнають легітимність процесів, через які ці рішення були прийняті.
4. Державні еліти та службовці знають та поважають межі своїх повноважень, розуміють свої обов’язки за демократичною конституцією та вірні легітимності системи.

Елементи демократичної політичної культури (А. Коломоєць, О. Ляшенко)
Досліджуються особливості політичної культури громадян України, рівень її відповідності за різними критеріями та проявами нормативним ідеалам ліберальної демократії. Зазначається, що у випадку України політичну свідомість і політичну культуру важливо розглядати не лише як показники чи індикатори наявного рівня демократії в суспільстві, а й як чинники та детермінанти процесу її становлення.
Зазначається суперечливий і неоднозначний характер рівня розвитку політичної культури сучасної України, яка поєднує авторитарні елементи комуністичної тоталітарної доби й паростки нових демократичних цінностей. На основі аналізу даних соціологічних досліджень і експертних оцінок припускається, що рівень політичної компетенції українців щодо таких базових цінностей демократії, як повага до особистої незалежності, свобода совісті, слова та зібрань, рівність перед законом, політична рівність, рівність можливостей і соціальна справедливість, є все ще незадовільним, а свідома підтримка громадянами цих цінностей є недостатньою.
Хоча культура суспільних дебатів і необхідних політичних компромісів й розвивається поступово, є підстави стверджувати про наявність суттєвого дисбалансу у представленості значної частини територіальних громад в органах влади, отже – і про значні обмеження для формування умов для повноцінної політичної дискусії. Й досі неврегульовані законодавчо стосунки влади й опозиції. Показники легітимності політичної системи та основних політичних інститутів України з боку громадян перебувають у кризовому стані. Разом з тим спостерігається досить суперечлива тенденція: за низької підтримки та рівня суспільної довіри до основних політичних інститутів вони продовжують функціонувати в досить безконфліктний спосіб, адже ефективні важелі впливу та громадянська компетентність і активність щодо контролю за інститутами влади з боку громадян доволі слабкі й нерозвинені.
Політична відповідальність як сформований інституціональний механізм в Україні відсутня. Утім, час від часу спрацьовує механізм електоральної відповідальності як окремих політиків, так і політичних сил. Робиться висновок про те, що “існування лише циклічного електорального контролю під час виборів, відсутність законодавчого підґрунтя та механізмів зворотного зв’язку з електоратом можуть мати загрозливі наслідки для розвитку демократичного суспільства в Україні”.
Таким чином, сучасна політична культура українського суспільства характеризується як “маргінальна” (“тобто така, що складається з культур різних соціальних груп, які ще не інтегрувалися в єдину політичну спільноту”) та “провінційна за характером” (“орієнтована на місцеві, регіональні інтереси, за винятком низки місць”).
Зазначається, що перспективи розвитку політичної культури українського суспільства полягають у формуванні громадянського суспільства з демократичними формами правління, у розвитку пріоритету прав і свобод громадян та утвердженні принципів верховенства права.

З текстом доповіді можна ознайомитись у прикріпленому файлі (див. нижче)

Вкладений файл:

Назва файлу: 14.pdf
Розмір файлу:459 KB
Долучення:

Будь-ласка, Увійти , щоб приєднатись до розмови.

Модератори: Любов Марголіна
Час відкриття сторінки: 0.114 секунд
Працює на Форум
   

Короткі новини

Тренінг з модуля "Управління командою" в підприємницькому клубі НПУ Dragomanov StartUp Club

seminar trening     21 та 28 листопада з 16:30 у арт-просторі SKLO Підприємницький клуб НПУ Dragomanov StartUp Club  проводитиме тренінг з модуля "Управління Командою"! 

     До тренінгу будуть залучені бізнес-тренери від партнерів НПУ імені М.П. Драгоманова - Освітній Хаб міста Києва. Під час заходу учасники отримають знання про те, що таке команда, у чому її відмінність з робочою групою,  які є етапи формування команди, як діяти на тій чи іншій стадії лідеру чи керівнику, спробують свої сили у командоутворенні та лідерстві, отримають навички розпізнавання команди, її створенні та управлінні. 

Детальніше...

Конкурс "Об'єднані мрією"

atest zastЗапрошуємо долучитися до конкурсу!

    Інтернет-видання iPress.ua, Міжнародний центр Балтійсько-Чорноморських досліджень та консенсусних практик, за підтримки народного депутата України Ірини Верещук, оголошують Всеукраїнський молодіжний конкурс есе "Об’єднані мрією", цього року присвячений річниці Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акту проголошення незалежності України.

       Детальніша інформація за посиланням >

Пресслужба університету

Тиждень української мови на факультеті української філології

mova zast

   Шановні студенти, викладачі та співробітники університету! Щорічно на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка НПУ імені М.П. Драгоманова відбуваються заходи, присвячені Дню української писемності та мови. Цього року для вас підготували доволі насичену програму, з якою можна ознайомитися нижче. Щиро запрошуємо долучитися до нашого святкування!

Детальніше...

"Мелодія серця" - звітний концерт факультету мистецтв імені А. Авдієвського НПУ імені М.П. Драгоманова

melodija serca   Колектив факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського НПУ імені М.П. Драгоманова щиро запрошує  на щорічний звітний концерт "Мелодія серця", який відбудеться 6 листопада 2019 року в Національній філармонії України (вул. Володимирська, 2).
     "Мелодія серця" - це щорічний звітний концерт факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського НПУ імені М. П. Драгоманова, який цього року охоплює ще й Міжнародний фестиваль-конкурс "Україна єднає світ" і приурочений до 185-річчя від створення нашого університету. Тому перед концертом відбудеться пресконференція за участі ректорату та деканів факультетів НПУ імені М. П. Драгоманова.
Детальніше...

Конкурси по програмі Erasmus+

erasmus   Запрошуємо взяти участь в конкурсах по програмі Erasmus+:

1. Конкурс для студентів факультету іноземної філології на отримання стипендій на стажування в Університеті Кобленц-Ландау, (Німеччина).

  1. Відповідно до умов проекту студенти (бакалаври 2-3 курсів, магістри 1 курсу), мають можливість навчатися в Університеті Кобленц-Ландау, (Німеччина) упродовж весняного семестру 2019-2020 навчального року. Детальніше...
   

 НПУ імені М.П. Драгоманова у соціальних мережах

   

двд

Підготовка до ЗНО  

Distant 2

   

Шукаю роботу  

шукаю роботу

   

Обери сам  

диципліна за вибором

   

Корпоративна пошта  

email

   

Горизонт-2020  

Horizon2020

   

АРПУЄ  

book konst 

Педагогічна Конституція Європи: прийняття та реалізація

   

Рейтинги  

   

Хто на сайті?  

На сайті 300 гостей та користувачі відсутні

   

Канал новин  

   

Вхід