Репозитарій НПУ  

   

Sikorsky Challenge  

   

SCEGES  

plakat

   

Центр діаспори  

logo crd

   

АВ НПУ  

   

Наш логотип  

НПУ

   

Пошук у Google  

   

З 21 листопада 2019 року відомості на сайті не оновлюються. Сайт закритий!

   
× Дискусія організована у вигляді обговорень окремих доповідей, підготовлених українськими експертами. Кожна доповідь присвячена окремому аспекту демократичного розвитку держави і суспільства.
Будемо вдячні за Вашу активну участь у цій дискусії, коментарі та власні думки щодо запропонованого аналізу.
Коментарі, які стосуються кожної окремої доповіді, будуть узагальнені та опубліковані, відкриваючи більш широке публічне обговорення того, що необхідно зробити для сприяння демократичним реформам в Україні.
Щоб залишити свій коментар, Вам необхідно зареєструватись. Модератори форуму залишають за собою право вилучати повідомлення, що містять прямі чи непрямі образи інших користувачів ресурсу, в тому числі за етнічною, національною, расовою чи релігійною приналежністю, нецензурні висловлювання, висловлювання порнографічного чи сексуального характеру, висловлювання, що мають на меті провокування різкої реакції інших учасників форуму, що містять рекламу, комерційні повідомлення, а також ті, що не мають інформаційного навантаження та не стосуються тематики форуму.

Соціальна злагода у культурно різноманітних суспільствах

  • Любов Марголіна
  • Автор теми
  • Відвідувач
  • Відвідувач
14 років 1 місяць тому #1226 від Любов Марголіна
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
а. У суспільствах із значними етнокультурними та/або мовними розходженнями існує ефективна державна політика що сприяє толерантності та захищає культурні меншини;
б. У культурно різноманітних суспільствах державна політика ефективно сприяє підтримці загальних цінностей, на яких ґрунтується соціальна злагода;
в. У суспільствах із явними регіональними спільнотами, що формуються на основі значного відчуття регіональної ідентичності та спільних інтересів, державні структури формуються та функціонують таким чином, щоб забезпечити представництво та врахування відмінностей регіональних спільнот:
• Через застосування федерального принципу або передачі значних повноважень регіональним урядам,
• Через національні інституції що враховують принцип регіонального представництва,
• Через неформальні практики, які забезпечують дотримання принципу регіонального представництва на рівні національного уряду.


Соціальна злагода у культурно різноманітних суспільствах (C.Макеєв)

Аналізуються проблеми і перспективи досягнення соціальної злагоди (social cohesion) в такому культурно різноманітному і багатоскладовому суспільстві як сучасна Україна. В експертній доповіді представлений огляд тих просторів (сфер) взаємодій, стан яких є швидше конфліктним, аніж солідарним, і де досягнення компромісу між моно- і бікультуралізмом бажано на основі демократичних принципів і критеріїв. Такими сферами є: а) сфера міжнаціональних відносин; b) міжконфесійна сфера; c) сфера історичної пам'яті й очікуваного майбутнього; d) сфера мови.
Зазначається, що “політику регулювання соціально-гуманітарної сфери в Україні важко вважати послідовною.” Політична риторика насичена ідеями і концептами толерантності, захисту культурних меншин, проте про ефективну політику утвердження толерантності і захисту прав національно-культурних меншин говорити поки не доводиться. Тільки політика визнання і прийняття відмінностей (мовних, культурних, конфесійних тощо) зобов'язує до артикуляції і підтримки загальнолюдських та демократичних цінностей, які здатні стати підставою соціальної злагоди. Але для більшості пострадянських країн характерніша політика монокультуралізму на початковому етапі національно-державного становлення. В Україні вона складається швидше стихійно, ніж продумано, не визначені її змістовні етапи, черговість заходів, можливості поєднання з політикою бікультуралізму, ресурси і обмеження на її проведення, а значить і має вона вельми суперечливі наслідки.
Хоча відмінності між регіональними спільнотами досить виразні, політика їх визнання в Україні також не формується. Збереження надмірної централізації влади і повноважень в Україні не дозволяє складатися інститутам регіонального представництва, обмежує свободу і права місцевого самоврядування, перешкоджає затвердженню неформальних практик регіонального представництва в найвищих органах влади.
Пропонується модель формування політики визнання культурних відмінностей і досягнення соціальної злагоди з тієї або іншої проблеми. Методологічні та практичні основи такої політики у найзагальнішому вигляді могли включати наступні позиції:
• хто (які зацікавлені соціальні актори/агенти) і як формулює проблему;
• чи визнається проблема (суперечність) інститутами влади;
• чи організована і як проходить дискусія в суспільстві;
• чи знаходиться, чи досяжне компромісне рішення (варіанти компромісних рішень);
• чи відбувається ухвалення компромісного рішення і плану його імплементації (суб'єкти виконання і відповідальності, необхідні ресурси);
• чи запланований і чи здійснюється моніторинг імплементації з метою її корекції.

З текстом доповіді можна ознайомитись у прикріпленому файлі (див. нижче)

Вкладений файл:

Назва файлу: 16.pdf
Розмір файлу:344 KB
Долучення:

Будь-ласка, Увійти , щоб приєднатись до розмови.

Модератори: Любов Марголіна
Час відкриття сторінки: 0.750 секунд
Працює на Форум
   

Короткі новини

Тренінг з модуля "Управління командою" в підприємницькому клубі НПУ Dragomanov StartUp Club

seminar trening     21 та 28 листопада з 16:30 у арт-просторі SKLO Підприємницький клуб НПУ Dragomanov StartUp Club  проводитиме тренінг з модуля "Управління Командою"! 

     До тренінгу будуть залучені бізнес-тренери від партнерів НПУ імені М.П. Драгоманова - Освітній Хаб міста Києва. Під час заходу учасники отримають знання про те, що таке команда, у чому її відмінність з робочою групою,  які є етапи формування команди, як діяти на тій чи іншій стадії лідеру чи керівнику, спробують свої сили у командоутворенні та лідерстві, отримають навички розпізнавання команди, її створенні та управлінні. 

Детальніше...

Конкурс "Об'єднані мрією"

atest zastЗапрошуємо долучитися до конкурсу!

    Інтернет-видання iPress.ua, Міжнародний центр Балтійсько-Чорноморських досліджень та консенсусних практик, за підтримки народного депутата України Ірини Верещук, оголошують Всеукраїнський молодіжний конкурс есе "Об’єднані мрією", цього року присвячений річниці Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акту проголошення незалежності України.

       Детальніша інформація за посиланням >

Пресслужба університету

Тиждень української мови на факультеті української філології

mova zast

   Шановні студенти, викладачі та співробітники університету! Щорічно на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка НПУ імені М.П. Драгоманова відбуваються заходи, присвячені Дню української писемності та мови. Цього року для вас підготували доволі насичену програму, з якою можна ознайомитися нижче. Щиро запрошуємо долучитися до нашого святкування!

Детальніше...

"Мелодія серця" - звітний концерт факультету мистецтв імені А. Авдієвського НПУ імені М.П. Драгоманова

melodija serca   Колектив факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського НПУ імені М.П. Драгоманова щиро запрошує  на щорічний звітний концерт "Мелодія серця", який відбудеться 6 листопада 2019 року в Національній філармонії України (вул. Володимирська, 2).
     "Мелодія серця" - це щорічний звітний концерт факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського НПУ імені М. П. Драгоманова, який цього року охоплює ще й Міжнародний фестиваль-конкурс "Україна єднає світ" і приурочений до 185-річчя від створення нашого університету. Тому перед концертом відбудеться пресконференція за участі ректорату та деканів факультетів НПУ імені М. П. Драгоманова.
Детальніше...

Конкурси по програмі Erasmus+

erasmus   Запрошуємо взяти участь в конкурсах по програмі Erasmus+:

1. Конкурс для студентів факультету іноземної філології на отримання стипендій на стажування в Університеті Кобленц-Ландау, (Німеччина).

  1. Відповідно до умов проекту студенти (бакалаври 2-3 курсів, магістри 1 курсу), мають можливість навчатися в Університеті Кобленц-Ландау, (Німеччина) упродовж весняного семестру 2019-2020 навчального року. Детальніше...
   

 НПУ імені М.П. Драгоманова у соціальних мережах

   

двд

Підготовка до ЗНО  

Distant 2

   

Шукаю роботу  

шукаю роботу

   

Обери сам  

диципліна за вибором

   

Корпоративна пошта  

email

   

Горизонт-2020  

Horizon2020

   

АРПУЄ  

book konst 

Педагогічна Конституція Європи: прийняття та реалізація

   

Рейтинги  

   

Хто на сайті?  

На сайті 752 гостей та користувачі відсутні

   

Канал новин  

   

Вхід