Репозитарій НПУ  

   

Sikorsky Challenge  

   

SCEGES  

plakat

   

Центр діаспори  

logo crd

   

АВ НПУ  

   

Наш логотип  

НПУ

   

Пошук у Google  

   

З 21 листопада 2019 року відомості на сайті не оновлюються. Сайт закритий!

   
× Дискусія організована у вигляді обговорень окремих доповідей, підготовлених українськими експертами. Кожна доповідь присвячена окремому аспекту демократичного розвитку держави і суспільства.
Будемо вдячні за Вашу активну участь у цій дискусії, коментарі та власні думки щодо запропонованого аналізу.
Коментарі, які стосуються кожної окремої доповіді, будуть узагальнені та опубліковані, відкриваючи більш широке публічне обговорення того, що необхідно зробити для сприяння демократичним реформам в Україні.
Щоб залишити свій коментар, Вам необхідно зареєструватись. Модератори форуму залишають за собою право вилучати повідомлення, що містять прямі чи непрямі образи інших користувачів ресурсу, в тому числі за етнічною, національною, расовою чи релігійною приналежністю, нецензурні висловлювання, висловлювання порнографічного чи сексуального характеру, висловлювання, що мають на меті провокування різкої реакції інших учасників форуму, що містять рекламу, комерційні повідомлення, а також ті, що не мають інформаційного навантаження та не стосуються тематики форуму.

Гендерна рівність

  • Любов Марголіна
  • Автор теми
  • Відвідувач
  • Відвідувач
14 років 1 місяць тому - 14 років 1 місяць тому #1225 від Любов Марголіна
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
а) Рівність перед законом (ставлення до злочинів на гендерно зумовлених злочинів, ставлення до жінок у судах);
б) Матеріальні права, що захищають рівність та сприяють їй;
в) Механізми запровадження в життя матеріальних прав, в тому числі кодекси прав людини та процедури для їх втілення, а також урядові політики, такі як підтримка виправних дій;
г) Політична рівність (участь у виборах в якості кандидатів на посади, ролі в партіях та фракціях, представництво у Верховній раді та Кабінеті міністрів);
д) Рівні можливості (здатність жінок підвищуватись професійно та у сфері бізнесу);
е) Жіночі групи інтересів (advocacy groups) мають ресурси, щоб бути ефективними; до них прислухаються посадовці та влада;
ж) Ставлення політичних еліт та громадян до гендерних питань.

Гендерні відносини в українському суспільстві у сфері політики (Т.Марценюк, С.Оксамитна)

Аналізуються гендерні відносини та проблеми у політичній та соціальній сферах українського суспільства.
Зазначається, що хоча в Україні вже зроблено низку важливих політичних та законодавчих кроків для зміни стану ґендерних відносин (як-от, прийнято Закон України «Про забезпечення рівних прав та можливостей для чоловіків і жінок», Державну програму з утвердження ґендерної рівності в українському суспільстві на період до 2010 року тощо), проте, як свідчать дані міжнародних та національних досліджень, процес утвердження нового демократичного типу ґендерних відносин в Україні не можна вважати успішним. Відповідно до емпіричних міжнародних порівняльних даних найгірше ґендерна рівність в Україні забезпечена саме у політичній сфері. Україна знаходиться на 114 місці серед усіх країн світу за кількістю жінок у парламенті. У Верховній Раді жінки становлять 7,6% складу. Однак, серед депутатів сільських рад - 51% жінок, депутатів селищних рад – 46%, у міських радах – 28%, у районних – 23%, в обласних радах – 12%. Це свідчить про чітку тенденцію до вертикальної сегрегації у сфері виконавчої та законодавчої влади країни: чим нижчий рівень прийняття рішень (зокрема, чим меншими ресурсами розпоряджається певний орган державної влади), тим більшим є в ньому представництво жінок і навпаки.
Не є ефективними і наявні політичні стратегії щодо подолання гендерної нерівності. У програмах практично усіх політичних партій України ґендерні питання є непопулярними, вони зазвичай викривлено тлумачаться і зводяться переважно до вирішення соціальних питань, як-от сім’я, материнство-дитинство, охорона здоров’я, алкоголізм тощо. Кількість жінок у прохідній частині списків провідних політичних партій є дуже малою (наприклад, у виборчому списку за 2007 р. наступні дві після Ю.Тимошенко жінки знаходяться аж на 30 та 66 місцях). В Україні й досі немає жіночого руху в розумінні суспільно-політичної сили, здатної здійснювати помітний вплив на суспільство і владу. Загалом жіночі організації, яких в Україні зареєстровано кілька сотень, турбуються переважно не про рівні права та можливості жінок у сфері політики чи на ринку праці, а радше про соціальні питання (на зразок охорони здоров’я жінок, забезпечення дитинства, боротьби з бідністю, домашнім насиллям тощо).
Проблеми гендерної рівності є актуальними і в соціальній сфері. Ринок праці в Україні є ґендерно сегрегованим: ті галузі й робочі місця , де домінують жінки, мають нижчий статус та, відповідно, нижчу оплату праці. Одним з найбільш актуальних питань гендерних відносин в Україні залишається суттєва різниця в оплаті праці між чоловіками та жінками.
Водночас суспільство (принаймні декларативно) здебільшого готове до сприйняття гендерної рівності. Відповідно до даних опитувань громадської думки, ставлення українського суспільства до участі жінок в політичному житті країни продовжує залишатися досить суперечливим, але значно більш спрямованим у бік гендерної рівності, аніж ставлення і реальні дії політиків і управлінців різних рівнів влади.
Зазначається, що успішне впровадження і регулювання ґендерних відносин у суспільстві передбачає утвердження цінності ґендерної рівності як в суспільстві загалом, так і різних його інституціях зокрема, недопущення дискримінації за ознакою статі, забезпечення рівної участі жінок і чоловіків у прийнятті суспільно важливих рішень (в першу чергу, на ринку праці та у сфері політики), забезпечення рівних можливостей для жінок і чоловіків щодо поєднання професійних та сімейних обов'язків.

З текстом доповіді можна ознайомитись у прикріпленому файлі (див. нижче)

Вкладений файл:

Назва файлу: 17.pdf
Розмір файлу:346 KB
Долучення:
Last edit: 14 років 1 місяць тому by Любов Марголіна.

Будь-ласка, Увійти , щоб приєднатись до розмови.

Модератори: Любов Марголіна
Час відкриття сторінки: 0.286 секунд
Працює на Форум
   

Короткі новини

Тренінг з модуля "Управління командою" в підприємницькому клубі НПУ Dragomanov StartUp Club

seminar trening     21 та 28 листопада з 16:30 у арт-просторі SKLO Підприємницький клуб НПУ Dragomanov StartUp Club  проводитиме тренінг з модуля "Управління Командою"! 

     До тренінгу будуть залучені бізнес-тренери від партнерів НПУ імені М.П. Драгоманова - Освітній Хаб міста Києва. Під час заходу учасники отримають знання про те, що таке команда, у чому її відмінність з робочою групою,  які є етапи формування команди, як діяти на тій чи іншій стадії лідеру чи керівнику, спробують свої сили у командоутворенні та лідерстві, отримають навички розпізнавання команди, її створенні та управлінні. 

Детальніше...

Конкурс "Об'єднані мрією"

atest zastЗапрошуємо долучитися до конкурсу!

    Інтернет-видання iPress.ua, Міжнародний центр Балтійсько-Чорноморських досліджень та консенсусних практик, за підтримки народного депутата України Ірини Верещук, оголошують Всеукраїнський молодіжний конкурс есе "Об’єднані мрією", цього року присвячений річниці Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акту проголошення незалежності України.

       Детальніша інформація за посиланням >

Пресслужба університету

Тиждень української мови на факультеті української філології

mova zast

   Шановні студенти, викладачі та співробітники університету! Щорічно на факультеті української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка НПУ імені М.П. Драгоманова відбуваються заходи, присвячені Дню української писемності та мови. Цього року для вас підготували доволі насичену програму, з якою можна ознайомитися нижче. Щиро запрошуємо долучитися до нашого святкування!

Детальніше...

"Мелодія серця" - звітний концерт факультету мистецтв імені А. Авдієвського НПУ імені М.П. Драгоманова

melodija serca   Колектив факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського НПУ імені М.П. Драгоманова щиро запрошує  на щорічний звітний концерт "Мелодія серця", який відбудеться 6 листопада 2019 року в Національній філармонії України (вул. Володимирська, 2).
     "Мелодія серця" - це щорічний звітний концерт факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського НПУ імені М. П. Драгоманова, який цього року охоплює ще й Міжнародний фестиваль-конкурс "Україна єднає світ" і приурочений до 185-річчя від створення нашого університету. Тому перед концертом відбудеться пресконференція за участі ректорату та деканів факультетів НПУ імені М. П. Драгоманова.
Детальніше...

Конкурси по програмі Erasmus+

erasmus   Запрошуємо взяти участь в конкурсах по програмі Erasmus+:

1. Конкурс для студентів факультету іноземної філології на отримання стипендій на стажування в Університеті Кобленц-Ландау, (Німеччина).

  1. Відповідно до умов проекту студенти (бакалаври 2-3 курсів, магістри 1 курсу), мають можливість навчатися в Університеті Кобленц-Ландау, (Німеччина) упродовж весняного семестру 2019-2020 навчального року. Детальніше...
   

 НПУ імені М.П. Драгоманова у соціальних мережах

   

двд

Підготовка до ЗНО  

Distant 2

   

Шукаю роботу  

шукаю роботу

   

Обери сам  

диципліна за вибором

   

Корпоративна пошта  

email

   

Горизонт-2020  

Horizon2020

   

АРПУЄ  

book konst 

Педагогічна Конституція Європи: прийняття та реалізація

   

Рейтинги  

   

Хто на сайті?  

На сайті 1410 гостей та користувачі відсутні

   

Канал новин  

   

Вхід