IMG 1970Український національний гумор, що притаманний кожному українцю і закладений в серце та свідомість на ментальнісному рівні має давню і глибоку традицію. Із фольклорних джерел він до сьогодні зберіг свою автентичність і неповторність, слугувавши не лише засобом розваги, але й вдалим інструментом висміювання негативних явищ у суспільстві, характерів людини. Гумором виховували, виправляли, з гумором українці йшли крізь усе життя.

Відтворити цю предковічну гумористичну традицію в українській культурі взялися 1 квітня 2013 року викладачі й студенти Інституту української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Драгоманівського університету. Окрім дня сміху приводом до цього стало ще й 90-ліття з дня народження українського гумориста, який навчався в прародителі НПУ – Київському педагогічному інституті імені О. Горького – Павла Глазового.

DSC 0393

Святковий концерт отримав назву «Смійтеся на здоров’я!» та складався з гумористичних замальовок і творів українських класиків від Гоголя і аж до Глазового у виконанні Героя України, народного артиста України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, професора Анатолія Паламаренка. Ведучою дійства стала Народна артистка України, почесний професор університету Тамара Гримальська-Стратієнко. Глядачі могли від душі насолодитися неперевершеними виступами народного артиста України, соліста Національної опери імені Тараса Шевченка, завідуючого кафедри теорії та методики постановки голосу Інституту мистецтв НПУ імені М. П. Драгоманова Олександра Гурця, українським народним жартівливим танком «Кумоньки» від учасників ансамблю народного танцю «Горицвіт».

DSC 0333

Ще жоден мистецький захід в НПУ не мав такого дивовижного впливу на глядачів, як цього разу. Чи то українська класика має таку чарівну дію на людську душу, чи в День сміху зірки на небі по-особливому розміщені, але в залі панував дружній щасливий і добрий сміх, від якого теплішає холодної весни, сяють очі і прибавляється здоров’я. Може й Павло Прокопович був того дня в актовому залі Гуманітарного корпусу НПУ, і десь там із-за куліс привітно посміхався до усієї Драгоманівської родини.

IMG 1983

IMG 1960

IMG 1967

IMG 1973