14 листопада 2007 року о 14:00 в актовій залі центрального корпусу Національного педагогічного університету ім.М.П.Драгоманова відбулося урочисте відзначення 15-ої річниці від дня заснування Гімназії НПУ ім.М.П.Драгоманова.

Гімназія НПУ ім.М.П.Драгоманова заснована 1992 року як структурний підрозділ університету на правах факультету. Наказом Головного управління освіти і науки від 22.03.2007 року гімназія визнана атестованою з відзнакою.

Зараз в гімназії навчається 230 учнів на відділеннях іноземної філології та математичному. Навчально-виховний процес забезпечують 36 висококваліфікованих педагогів, 10 викладачів НПУ ім.М.П.Драгоманова, 5 мають науковий ступінь.

Справи в гімназії в полі постійної уваги голови піклувальної ради, ректора НПУ ім.М.П.Драгоманова, академіка, доктора філософських наук, професора Віктора Петровича Андрущенка. З його ініціативи 30 відсотків випускників гімназії стають студентами університету за співбесідою ще наприкінці навчального року. Налагоджена співпраця між гімназією та Драгоманівським  університетом дає свої результати - із 593 випускників гімназії (за 15 років) 175 стали студентами      НПУ ім.М.П.Драгоманова. Троє випускників славнозвісної гімназії працюють викладачами іноземних мов у нашому університеті.

Директор гімназії Світлана Олександрівна Балаба привітала педагогічний колектив гімназії та учнів-гімназистів зі славним ювілеєм. Світлана Олександрівна зазначила, що гімназія із початку свого створення поставила за мету - виховати інтелектуальну особистість, здатну до безперервного розвитку.

Педагогічний колектив гімназії, окрім розвитку творчих здібностей учнів, досліджує проблему створення освітнього інформаційного середовища гімназії, - щоб володіли технологіями і гімназисти, і педагоги. Вже створено близько 40 проектів - з математики, біології, фізики, української літератури, іноземних мов, історії. В структурі гімназії діє 15 гуртків. Викладачі заохочують пошукову діяльність гімназистів, навіть під час канікул консультують, допомагають підготуватися до олімпіади чи до захисту МАНівської роботи.

Гімназія НПУ ім.М.П.Драгоманова відома не лише в Україні, а й за її межами, адже, в гімназії працюють лише високваліфіковані вчителі, які створюють всі необхідні умови для розвитку творчих здібностей учнів.

На святі були присутні високоповажні гості - головний інспектор Міністерства освіти і науки  Євтушенко Р.І., яка озвучила привітання колективу гімназії від Міністра освіти і науки України Ніколаєнка С.М., начальник районного управління освіти Кучинський М.С., який, разом із Раїсою Іванівною, нагородив викладачів гімназії подяками та почесними грамотами.

Приєднуємося до щирих привітань на адресу педагогічного колективу гімназії НПУ ім.М.П.Драгоманова і висловлюємо сердечні побажання творчих успіхів, щоденних перемог та невичерпного натхнення у благородній викладацькій праці.