12 листопада відбулося засідання ректорату НПУ ім.М.П.Драгоманова, на якому прозвучала доповідь директора Інституту корекційної педагогіки та психології акад. Синьова В.М. "Про забезпечення ІКПП студентів-дефектологіів сучасними підручниками".  На виконання державної програми "Учитель" викладачі кафедр ІКПП розробили україномовні підручники для підготовки фахівців за спеціальністю "Дефектологія" (з чотирьох основних спеціалізацій - "сурдо-", "тифло-", "олігофренопедагогіка", "логопедія").

В Україні існує надзвичайно важлива й актуальна проблема забезпечення сучасними україномовними підручниками вузької профільної спеціалізації. Зокрема, це стосується і підготовки студентів-дефектологів. На вересень 2003 року, коли на базі Дефектологічного факультуту НПУ ім.М.П.Драгоманова був створений ІКПП. Підготовка вчителів для спеціальних шкіл України за відповідними освітньо-професійними програмами передбачала вивчення біля 80-ти самостійних дисциплін, з яких понад половина потребують саме спеціальних підручників, але існував лише один (М.Д.Ярмаченко "Історія сурдопедагогіки"). Спеціальні кафедри шукали вихід з цього дуже складного становища. Таму дирекція Інституту приділила особливу увагу реалізації державної програми "Учитель" у тих позиціях, виконання яких було планово доручено викладачам ІКПП.

Передбачені державним планом завдання виконані таким чином:

1. кафедра сурдопедагогіки - підготовлено, схвалено МОН України передано у видавництво 4 підручники. До кінця 2007 р. планується завершити роботу ще над 5-ма підручниками;
  2. кафедра тифлопедагогіки - підготовлено, схвалено МОН України передано у видавництво 4 підручники. До кінця 2007 р. планується завершити роботу ще над 3-ма підручниками;
  3. кафедра корекційної педагогіки - підготовлено, схвалено МОН України передано у видавництво 4 підручники. План за рахунок понадпланових видань перевиконано вдвічі;
  4. кафедра логопедії - підготовлено, схвалено МОН України передано у видавництво 3 підручники. План перевиконано втричі.

Слід зазначити, що, окрім підготовки підручників за планом МОН України, викладачі ІКПП протягом звітного періоду розробляли і видавали й інші види навчальної літератури. Так, кафедра сурдопедагогіки видала 2-а томи "Хрестоматії з сурдопедагогіки" (загальний обсяг - 63 др.арк.); кафедра логопедії - "Хрестоматію з логопедії" (загальний обсяг 21 др.арк.); кафедра тифлопедагогіки - 6 випусків з грифом МОНУ "Навчальний посібник" "Соціально-психологічні проблеми тифлопсихології" (загальний обсяг - 50 др.арк.); кафедра корекційної психопедагогіки - 3 збірки методичних матеріалів та завдань для самостійної роботи студентів і проходження педагогічної практики (загальний обсяг - 18 др.арк.) та інші.